VS

Jeep Wrangler vs Mazda MX-5 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 132 HP), kufr a cenu (1 795 100 Kč vs 911 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Wrangler nebo Mazda MX-5 Coupe?

Jeep Wrangler vs Mazda MX-5 Coupe: nejdůležitější rozdíly

Jeep Wrangler

  • podstatně vyšší výkon
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Mazda MX-5 Coupe

  • značně levnější
  • výrazně úspornější
  • značně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Wrangler

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Mazda MX-5 Coupeznačně výhodu v ceně – začíná od 911 200 Kč , zatímco Jeep Wrangler je dostupný od 1 795 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 883 868 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mazda MX-5 Coupe si vystačí s 6,2 L/100km a je tak výrazně úspornější než Jeep Wrangler s 11,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,9 L/100km na 100 km.

MX-5 Coupe

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruJeep Wrangler podstatně výhodu – nabízí 272 HP místo 132 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 140 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jeep Wrangler o něco navrch – sprint zvládne za 7,6 s, zatímco Mazda MX-5 Coupe potřebuje 8,6 s. Je tedy přibližně o 1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jeep Wrangler táhne podstatně silněji a nabízí 400 Nm místo 152 Nm. Rozdíl činí přibližně 248 Nm.

Wrangler

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Jeep Wrangler nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Mazda MX-5 Coupe značně lehčí – 1 114 kg oproti 1 938 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 824 kg.

U objemu kufruJeep Wrangler výrazně více místa – 533 L oproti 127 L. Rozdíl činí přibližně 406 L.

Také u užitečného zatíženíJeep Wrangler zásadně navrch – 556 kg oproti 166 kg. Rozdíl činí přibližně 390 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jeep Wrangler tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 795 100 Kč
Wrangler

Jeep Wrangler

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 11,1 - 11,9 L/100km
Jeep Wrangler
Mazda MX-5 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jeep Wrangler

The Jeep Wrangler wears its go-anywhere attitude on its boxy shoulders, with exposed hinges, a removable top and a look that practically dares the tarmac to get in its way. Inside it’s simple and tough-minded, ready to swallow muddy boots and weekend gear, so if you crave honest off-road thrills rather than refined suburbia polish, the Wrangler is your unapologetic partner in adventure.

Všechny informace

Mazda MX-5 Coupe

The Mazda MX-5 is a delightfully pure driver's car, wrapped in a compact package and tuned to make steering inputs feel like a conversation rather than a chore. It won’t overwhelm you with gadgetry, but what it delivers—nimble handling, instant feedback and an honest grin every time you drive—makes it a brilliant choice for anyone who values fun over flash.

Všechny informace
Jeep Wrangler
Mazda MX-5 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 795 100 - 1 845 700 Kč
Cena
911 200 - 1 068 200 Kč
Spotřeba l/100 km
11,1 - 11,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
6,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
250 - 269 g/km
co2
140 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Terénní vůz
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 938 - 2 028 kg
Pohotovostní hmotnost
1 114 kg
Objem kufru
533 L
Objem kufru
127 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 894 mm
Šířka
1 735 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
546 - 556 kg
Užitečné zatížení
166 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
272 HP
Výkon HP
132 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
400 Nm
Točivý moment
152 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
200 kW
Výkon kW
97 kW
Objem motoru
1 995 cm3
Objem motoru
1 496 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
E
Značka
Jeep
Značka
Mazda
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.