VS

Jeep Wrangler vs Mercedes G Class ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 605 HP), kufr a cenu (1 795 100 Kč vs 3 148 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Wrangler nebo Mercedes G Class?

Jeep Wrangler vs Mercedes G Class: nejdůležitější rozdíly

Jeep Wrangler

  • značně levnější
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Mercedes G Class

  • značně vyšší výkon
  • viditelně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Wrangler

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Jeep Wranglerznačně výhodu v ceně – začíná od 1 795 100 Kč , zatímco Mercedes G Class je dostupný od 3 148 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 353 400 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes G Class si vystačí s 8,7 L/100km a je tak viditelně úspornější než Jeep Wrangler s 11,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,4 L/100km na 100 km.

G Class

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMercedes G Class značně výhodu – nabízí 605 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 333 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes G Class výrazně navrch – sprint zvládne za 4,4 s, zatímco Jeep Wrangler potřebuje 7,6 s. Je tedy přibližně o 3,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes G Class táhne podstatně silněji a nabízí 1 164 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 764 Nm.

Wrangler

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Jeep Wrangler znatelně lehčí – 1 938 kg oproti 2 485 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 547 kg.

U objemu kufruMercedes G Class lehce více místa – 640 L oproti 533 L. Rozdíl činí přibližně 107 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes G Class znatelně navrch – 715 kg oproti 556 kg. Rozdíl činí přibližně 159 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes G Class je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 3 148 500 Kč
G Class

Mercedes G Class

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel MHEV, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 387 - 605 HP
  • Spotřeba l/100 km : 8,7 - 14,7 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 28 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 479 km
Jeep Wrangler
Mercedes G Class

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jeep Wrangler

The Jeep Wrangler wears its go-anywhere attitude on its boxy shoulders, with exposed hinges, a removable top and a look that practically dares the tarmac to get in its way. Inside it’s simple and tough-minded, ready to swallow muddy boots and weekend gear, so if you crave honest off-road thrills rather than refined suburbia polish, the Wrangler is your unapologetic partner in adventure.

Všechny informace

Mercedes G Class

The G-Class, often called the G‑Wagen, is a blocky icon that blends unapologetic off-road prowess with a plush, modern cabin, announcing your arrival before you even step out. It’s equally at home crawling over rocks or cruising city streets, and owning one feels like adopting a very expensive, very capable personality.

Všechny informace
Jeep Wrangler
Mercedes G Class

Náklady a spotřeba

Cena
1 795 100 - 1 845 700 Kč
Cena
3 148 500 - 5 051 600 Kč
Spotřeba l/100 km
11,1 - 11,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,7 - 14,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
28 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
479 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
250 - 269 g/km
co2
0 - 336 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Terénní vůz
Karoserie
Terénní vůz
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 938 - 2 028 kg
Pohotovostní hmotnost
2 485 - 3 085 kg
Objem kufru
533 L
Objem kufru
640 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 894 mm
Šířka
1 931 - 1 984 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
546 - 556 kg
Užitečné zatížení
115 - 715 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
272 HP
Výkon HP
387 - 605 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 - 5,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
400 Nm
Točivý moment
760 - 1 164 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6 - 8
Výkon kW
200 kW
Výkon kW
285 - 445 kW
Objem motoru
1 995 cm3
Objem motoru
2 989 - 3 982 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G, A
Značka
Jeep
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.