VS

Jeep Wrangler vs Suzuki Vitara ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 184 HP), kufr a cenu (1 795 100 Kč vs 696 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Wrangler nebo Suzuki Vitara?

Jeep Wrangler vs Suzuki Vitara: nejdůležitější rozdíly

Jeep Wrangler

  • viditelně vyšší výkon
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Suzuki Vitara

4,5 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • značně úspornější
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Wrangler

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Suzuki Vitaraznačně výhodu v ceně – začíná od 696 300 Kč , zatímco Jeep Wrangler je dostupný od 1 795 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 098 822 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Suzuki Vitara si vystačí s 5,3 L/100km a je tak značně úspornější než Jeep Wrangler s 11,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,8 L/100km na 100 km.

Vitara

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruJeep Wrangler viditelně výhodu – nabízí 272 HP místo 184 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 88 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Suzuki Vitara mírně navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco Jeep Wrangler potřebuje 7,6 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jeep Wrangler táhne znatelně silněji a nabízí 400 Nm místo 307 Nm. Rozdíl činí přibližně 93 Nm.

Wrangler

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Suzuki Vitara značně lehčí – 1 255 kg oproti 1 938 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 683 kg.

U objemu kufruJeep Wrangler jasně více místa – 533 L oproti 375 L. Rozdíl činí přibližně 158 L.

Také u užitečného zatíženíJeep Wrangler výrazněji navrch – 556 kg oproti 425 kg. Rozdíl činí přibližně 131 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Suzuki Vitara překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 696 300 Kč
Vitara

Suzuki Vitara

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 110 - 184 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,3 - 5,8 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,9 - 16,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 344 - 426 km
Jeep Wrangler
Suzuki Vitara

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jeep Wrangler

The Jeep Wrangler wears its go-anywhere attitude on its boxy shoulders, with exposed hinges, a removable top and a look that practically dares the tarmac to get in its way. Inside it’s simple and tough-minded, ready to swallow muddy boots and weekend gear, so if you crave honest off-road thrills rather than refined suburbia polish, the Wrangler is your unapologetic partner in adventure.

Všechny informace

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara je praktické a spolehlivé kompaktní SUV, které nabízí příjemné jízdní vlastnosti a přehledný, uživatelsky přívětivý interiér. Hodí se pro každodenní dojíždění i víkendové výlety a potěší řidiče hledající odolnost a nízké provozní náklady.

Všechny informace
Jeep Wrangler
Suzuki Vitara

Náklady a spotřeba

Cena
1 795 100 - 1 845 700 Kč
Cena
696 300 - 1 088 400 Kč
Spotřeba l/100 km
11,1 - 11,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,9 - 16,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
344 - 426 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
250 - 269 g/km
co2
0 - 137 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Terénní vůz
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 938 - 2 028 kg
Pohotovostní hmotnost
1 255 - 1 935 kg
Objem kufru
533 L
Objem kufru
310 - 375 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 894 mm
Šířka
1 775 - 1 800 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
546 - 556 kg
Užitečné zatížení
395 - 425 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
272 HP
Výkon HP
110 - 184 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
400 Nm
Točivý moment
193 - 307 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
200 kW
Výkon kW
81 - 135 kW
Objem motoru
1 995 cm3
Objem motoru
1 373 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
D, E, A
Značka
Jeep
Značka
Suzuki
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.