Porovnejte výkon (140 HP vs 163 HP), kufr a cenu (718 800 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia Ceed Sportswagon nebo SsangYong Tivoli?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
SsangYong Tivoli má lehce výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco Kia Ceed Sportswagon je dostupný od 718 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 86 083 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Kia Ceed Sportswagon si vystačí s 6 L/100km a je tak spíše úspornější než SsangYong Tivoli s 7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má SsangYong Tivoli o něco výhodu – nabízí 163 HP místo 140 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 23 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SsangYong Tivoli táhne trochu silněji a nabízí 280 Nm místo 253 Nm. Rozdíl činí přibližně 27 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Kia Ceed Sportswagon trochu lehčí – 1 335 kg oproti 1 375 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 40 kg.
Také u užitečného zatížení má Kia Ceed Sportswagon mírně navrch – 485 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 30 kg.
SsangYong Tivoli je jen o vlásek vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Kia Ceed Sportswagon is a sensible and surprisingly stylish family wagon that turns daily chores into a bit less of a grind. Practical, comfortable and packed with thoughtful touches where they matter, it’s a smart choice for buyers who want usefulness without sacrificing personality.
Všechny informaceThe SsangYong Tivoli is an unpretentious small crossover that surprises with a roomy, well-finished cabin and an agreeable ride that suits everyday life. It won't win any beauty contests, but it's a smart, economical choice for buyers who value practicality, comfort and a bit of cheeky character.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
718 800 - 802 300 Kč
|
Cena
632 700 - 896 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
6 - 6,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
7 - 8,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
137 - 146 g/km
|
co2
161 - 191 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
50 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 335 - 1 437 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 375 - 1 492 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
395 - 720 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 225 - 4 480 mm
|
|
Šířka
1 800 mm
|
Šířka
1 810 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 613 - 1 646 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 115 - 1 440 L
|
|
Užitečné zatížení
463 - 485 kg
|
Užitečné zatížení
425 - 455 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
100 - 140 HP
|
Výkon HP
163 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 13,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
175 - 181 km/h
|
|
Točivý moment
172 - 253 Nm
|
Točivý moment
260 - 280 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
74 - 103 kW
|
Výkon kW
120 kW
|
|
Objem motoru
998 - 1 482 cm3
|
Objem motoru
1 497 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2 021 - 2 024
|
|
Třída účinnosti CO2
E
|
Třída účinnosti CO2
F, G
|
|
Značka
Kia
|
Značka
SsangYong
|