Porovnejte výkon (265 HP vs 122 HP), kufr a cenu (1 186 900 Kč vs 1 106 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia EV3 nebo Nissan Townstar Compact Van?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Nissan Townstar Compact Van má trochu výhodu v ceně – začíná od 1 106 600 Kč , zatímco Kia EV3 je dostupný od 1 186 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 80 285 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Kia EV3: s hodnotou 15,8 kWh/100km je znatelně efektivnější než Nissan Townstar Compact Van s 20,9 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 5,1 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia EV3 výrazně více: ujede až 572 km, tedy přibližně o 309 km více než Nissan Townstar Compact Van.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Kia EV3 výrazně výhodu – nabízí 265 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 143 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Kia EV3 táhne znatelně silněji a nabízí 385 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 140 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Nissan Townstar Compact Van minimálně lehčí – 1 908 kg oproti 1 995 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 87 kg.
Také u užitečného zatížení má Nissan Townstar Compact Van výrazněji navrch – 642 kg oproti 485 kg. Rozdíl činí přibližně 157 kg.
Kia EV3 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Kia EV3 je elektrický vůz se svěžím designem a praktickým pojetím, který vynikne zejména v každodenním městském provozu. Interiér působí promyšleně a jízda je klidná a ovladatelná, takže jde o dobrý kompromis mezi komfortem a praktičností.
Všechny informaceThe Nissan Townstar is a smart, no-nonsense compact van that makes city running and tight deliveries feel almost effortless thanks to tidy packaging and clever storage. It keeps things sensible on the wallet and the road, offering a comfortable driving position and useful tech without flashy frills — the kind of workhorse you'll actually enjoy parking at the kerb.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 186 900 - 1 296 100 Kč
|
Cena
1 106 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,8 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
20,9 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
572 km
|
Elektrický dojezd
263 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 995 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 908 kg
|
|
Objem kufru
413 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 850 mm
|
Šířka
1 860 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
485 kg
|
Užitečné zatížení
642 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
265 HP
|
Výkon HP
122 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
385 Nm
|
Točivý moment
245 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
195 kW
|
Výkon kW
90 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Kia
|
Značka
Nissan
|