VS

Kia EV9 vs Mercedes GLC EQ ve srovnání

Porovnejte výkon (508 HP vs 489 HP), kufr a cenu (1 599 900 Kč vs 1 804 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia EV9 nebo Mercedes GLC EQ?

Kia EV9 vs Mercedes GLC EQ: nejdůležitější rozdíly

Kia EV9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce levnější
  • mírně vyšší výkon
  • trochu lehčí
Všechny informace

Mercedes GLC EQ

  • jasně úspornější
  • výrazněji delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EV9

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Kia EV9lehce výhodu v ceně – začíná od 1 599 900 Kč , zatímco Mercedes GLC EQ je dostupný od 1 804 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 204 852 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes GLC EQ: s hodnotou 14,9 kWh/100km je jasně efektivnější než Kia EV9 s 19,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 4,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes GLC EQ výrazněji více: ujede až 714 km, tedy přibližně o 151 km více než Kia EV9.

GLC EQ

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruKia EV9 mírně výhodu – nabízí 508 HP místo 489 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 19 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes GLC EQ minimálně navrch – sprint zvládne za 4,3 s, zatímco Kia EV9 potřebuje 4,6 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes GLC EQ táhne minimálně silněji a nabízí 800 Nm místo 740 Nm. Rozdíl činí přibližně 60 Nm.

EV9

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Kia EV9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Kia EV9 trochu lehčí – 2 392 kg oproti 2 535 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 143 kg.

U objemu kufruMercedes GLC EQ podstatně více místa – 570 L oproti 333 L. Rozdíl činí přibližně 237 L.

Také u užitečného zatíženíKia EV9 lehce navrch – 615 kg oproti 505 kg. Rozdíl činí přibližně 110 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes GLC EQ ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 804 700 Kč
GLC EQ

Mercedes GLC EQ

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 489 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,9 - 16,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 645 - 714 km
Kia EV9
Mercedes GLC EQ

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Kia EV9

The Kia EV9 is a bold, boxy electric SUV that looks like it could swallow your luggage and the in‑laws, with an interior that feels more lounge than cockpit and a presence that makes smaller rivals suddenly feel shy. On the road it delivers calm long‑distance composure with enough shove to keep overtakes effortless, and its tech and practicality make it an easy, sensible choice for buyers who want electric without compromise.

Všechny informace

Mercedes GLC EQ

The Mercedes GLC EQ brings an electrified touch to Mercedes’ compact luxury SUV line, combining a quiet, refined ride with the comfort and polish you expect from the brand. It’s a smart choice for buyers who want premium materials and everyday practicality while reducing fuel use, though it leans more toward comfort than sporty handling.

Všechny informace
Kia EV9
Mercedes GLC EQ

Náklady a spotřeba

Cena
1 599 900 - 2 303 500 Kč
Cena
1 804 700 - 2 086 400 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,5 - 22,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,9 - 16,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
443 - 563 km
Elektrický dojezd
645 - 714 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
6 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 392 - 2 664 kg
Pohotovostní hmotnost
2 535 kg
Objem kufru
333 L
Objem kufru
570 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 980 mm
Šířka
1 913 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
542 - 615 kg
Užitečné zatížení
505 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 508 HP
Výkon HP
489 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 9,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 740 Nm
Točivý moment
800 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 374 kW
Výkon kW
360 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Kia
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.