Porovnejte výkon (138 HP vs 1 034 HP), kufr a cenu (860 600 Kč vs 2 597 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia Niro nebo Porsche Taycan?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Kia Niro má značně výhodu v ceně – začíná od 860 600 Kč , zatímco Porsche Taycan je dostupný od 2 597 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 737 101 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Porsche Taycan podstatně výhodu – nabízí 1 034 HP místo 138 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 896 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Taycan podstatně navrch – sprint zvládne za 2,2 s, zatímco Kia Niro potřebuje 11,1 s. Je tedy přibližně o 8,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Taycan táhne značně silněji a nabízí 1 340 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 1 075 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Kia Niro nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Kia Niro podstatně lehčí – 1 474 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 691 kg.
Také u užitečného zatížení má Porsche Taycan znatelně navrch – 635 kg oproti 466 kg. Rozdíl činí přibližně 169 kg.
Porsche Taycan vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Kia Niro je oblíbený kompaktní crossover, který vyniká pohodlnou jízdou, přehledným interiérem a praktičností pro každodenní provoz. Je to rozumná volba pro ty, kteří hledají spolehlivé a úsporné auto s moderním pojetím a promyšleným využitím prostoru.
Všechny informaceThe Porsche Taycan blends Porsche's razor-sharp handling with electric immediacy, delivering an exhilarating, near-silent shove that still feels unmistakably sporty. Inside it's a high-tech cockpit wrapped in premium materials, making it as rewarding to live with day to day as it is thrilling to drive on a twisty road.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
860 600 - 997 300 Kč
|
Cena
2 597 700 - 6 104 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 4,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 20,7 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
552 - 680 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
102 - 111 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Kupé
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 474 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 370 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
326 - 407 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 825 mm
|
Šířka
1 966 - 1 998 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
466 kg
|
Užitečné zatížení
175 - 635 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
138 HP
|
Výkon HP
408 - 1 034 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,1 - 11,4 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
2,2 - 4,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
265 Nm
|
Točivý moment
410 - 1 340 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
102 kW
|
Výkon kW
300 - 760 kW
|
|
Objem motoru
1 580 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
|
Třída účinnosti CO2
C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Kia
|
Značka
Porsche
|