VS

Lamborghini Urus vs Porsche Cayenne ve srovnání

Porovnejte výkon (800 HP vs 1 156 HP), kufr a cenu (5 891 400 Kč vs 2 663 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Lamborghini Urus nebo Porsche Cayenne?

Lamborghini Urus vs Porsche Cayenne: nejdůležitější rozdíly

Lamborghini Urus

  • podstatně úspornější
Všechny informace

Porsche Cayenne

3,3 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • jasně vyšší výkon
  • výrazně delší dojezd
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Urus

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Porsche Cayennevýrazně výhodu v ceně – začíná od 2 663 500 Kč , zatímco Lamborghini Urus je dostupný od 5 891 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 227 854 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Lamborghini Urus si vystačí s 2,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než Porsche Cayenne s 4 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,9 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Porsche Cayenne výrazně více: ujede až 668 km, tedy přibližně o 608 km více než Lamborghini Urus.

Cayenne

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruPorsche Cayenne jasně výhodu – nabízí 1 156 HP místo 800 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 356 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Cayenne viditelně navrch – sprint zvládne za 2,5 s, zatímco Lamborghini Urus potřebuje 3,3 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Cayenne táhne jasně silněji a nabízí 1 500 Nm místo 950 Nm. Rozdíl činí přibližně 550 Nm.

Urus

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Porsche Cayenne trochu lehčí – 2 130 kg oproti 2 150 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 20 kg.

U objemu kufruPorsche Cayenne viditelně více místa – 781 L oproti 616 L. Rozdíl činí přibližně 165 L.

Také u užitečného zatíženíPorsche Cayenne zásadně navrch – 705 kg oproti 350 kg. Rozdíl činí přibližně 355 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Cayenne překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 663 500 Kč
Cayenne

Porsche Cayenne

  • Typ motoru : Benzín, Plug-in hybrid, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 353 - 1 156 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4 - 11 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 18,9 - 20,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 74 - 668 km
Lamborghini Urus
Porsche Cayenne

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Lamborghini Urus

The Lamborghini Urus wears its raging bull badge with SUV practicality, serving supercar drama in a package you can live with every day. It hustles through corners like a sports car while hauling weekend gear with unapologetic style, perfect for buyers who crave attention and usable performance.

Všechny informace

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne je sportovně laděné SUV, které kombinuje ostrý jízdní projev s luxusním interiérem a praktickou variabilitou. Je to vůz pro řidiče, kteří chtějí prémiový pocit a dynamiku sportovního auta i při každodenním používání a delších cestách.

Všechny informace
Lamborghini Urus
Porsche Cayenne

Náklady a spotřeba

Cena
5 891 400 - 7 595 500 Kč
Cena
2 663 500 - 4 266 200 Kč
Spotřeba l/100 km
2,1 - 14,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
4 - 11 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
18,9 - 20,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
60 km
Elektrický dojezd
74 - 668 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
51 - 320 g/km
co2
0 - 249 g/km
Objem nádrže
85 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 150 - 2 405 kg
Pohotovostní hmotnost
2 130 - 2 725 kg
Objem kufru
454 - 616 L
Objem kufru
434 - 781 L
Délka
5 112 - 5 137 mm
Délka
-
Šířka
2 018 - 2 026 mm
Šířka
1 980 - 1 983 mm
Výška
1 618 - 1 638 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 596 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
100 - 350 kg
Užitečné zatížení
525 - 705 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
666 - 800 HP
Výkon HP
353 - 1 156 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 - 3,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,5 - 6 s
Max. rychlost
305 - 312 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
850 - 950 Nm
Točivý moment
500 - 1 500 Nm
Počet válců
8
Počet válců
6
Výkon kW
490 - 588 kW
Výkon kW
260 - 850 kW
Objem motoru
3 996 cm3
Objem motoru
2 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2 022 - 2 024
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
G, B, A
Značka
Lamborghini
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.