VS

Land Rover Discovery vs Ineos Grenadier Pick-Up ve srovnání

Porovnejte výkon (350 HP vs 249 HP), kufr a cenu (2 392 600 Kč vs 1 839 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Land Rover Discovery nebo Ineos Grenadier Pick-Up?

Land Rover Discovery vs Ineos Grenadier Pick-Up: nejdůležitější rozdíly

Land Rover Discovery

  • viditelně vyšší výkon
  • viditelně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
Všechny informace

Ineos Grenadier Pick-Up

  • jasně levnější
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Discovery

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Ineos Grenadier Pick-Upjasně výhodu v ceně – začíná od 1 839 100 Kč , zatímco Land Rover Discovery je dostupný od 2 392 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 553 463 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Land Rover Discovery si vystačí s 8,4 L/100km a je tak viditelně úspornější než Ineos Grenadier Pick-Up s 10,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,5 L/100km na 100 km.

Grenadier Pick-Up

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruLand Rover Discovery viditelně výhodu – nabízí 350 HP místo 249 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 101 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Land Rover Discovery výrazně navrch – sprint zvládne za 6,3 s, zatímco Ineos Grenadier Pick-Up potřebuje 9,8 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Land Rover Discovery táhne jasně silněji a nabízí 700 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

Discovery

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Land Rover Discovery nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Land Rover Discovery lehce lehčí – 2 391 kg oproti 2 740 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 349 kg.

Také u užitečného zatíženíLand Rover Discovery trochu navrch – 803 kg oproti 760 kg. Rozdíl činí přibližně 43 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Land Rover Discovery nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 392 600 Kč
Discovery

Land Rover Discovery

  • Typ motoru : Diesel MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 350 HP
  • Spotřeba l/100 km : 8,4 - 8,5 L/100km
Land Rover Discovery
Ineos Grenadier Pick-Up

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Land Rover Discovery

The Land Rover Discovery blends genuine off-road prowess with grown-up luxury, making it a smart choice for buyers who want weekend adventure and weekday refinement in one package. It feels suitably rugged when the road ends and wonderfully civilized when the tarmac begins — a practical family hauler that also enjoys getting a little dirty.

Všechny informace

Ineos Grenadier Pick-Up

The Ineos Grenadier Pick-Up is a no-nonsense workhorse that looks like it could shrug off a mountain and still grin while carrying all your gear. Its chunky, utilitarian charm and go-anywhere attitude make it a tempting choice for buyers after honest, rugged capability rather than a glossed-up badge.

Všechny informace
Land Rover Discovery
Ineos Grenadier Pick-Up

Náklady a spotřeba

Cena
2 392 600 - 2 863 500 Kč
Cena
1 839 100 Kč
Spotřeba l/100 km
8,4 - 8,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
221 - 223 g/km
co2
286 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Terénní vůz
Karoserie
Pickup
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 391 - 2 442 kg
Pohotovostní hmotnost
2 740 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 073 mm
Šířka
1 943 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
689 - 803 kg
Užitečné zatížení
760 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV
Typ motoru
Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
350 HP
Výkon HP
249 HP
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
700 Nm
Točivý moment
550 Nm
Počet válců
6
Počet válců
6
Výkon kW
257 kW
Výkon kW
183 kW
Objem motoru
2 997 cm3
Objem motoru
2 993 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Land Rover
Značka
Ineos
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.