VS

Land Rover Range Rover Evoque vs Maserati MCPURA Roadster ve srovnání

Porovnejte výkon (269 HP vs 630 HP), kufr a cenu (1 278 600 Kč vs 6 962 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Land Rover Range Rover Evoque nebo Maserati MCPURA Roadster?

Land Rover Range Rover Evoque vs Maserati MCPURA Roadster: nejdůležitější rozdíly

Land Rover Range Rover Evoque

2,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • značně úspornější
  • značně větší kufr
Všechny informace

Maserati MCPURA Roadster

  • značně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Range Rover Evoque

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Land Rover Range Rover Evoquezásadně výhodu v ceně – začíná od 1 278 600 Kč , zatímco Maserati MCPURA Roadster je dostupný od 6 962 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 684 001 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Land Rover Range Rover Evoque si vystačí s 3,7 L/100km a je tak značně úspornější než Maserati MCPURA Roadster s 11,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 8 L/100km na 100 km.

MCPURA Roadster

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMaserati MCPURA Roadster značně výhodu – nabízí 630 HP místo 269 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 361 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MCPURA Roadster výrazně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco Land Rover Range Rover Evoque potřebuje 7,2 s. Je tedy přibližně o 4,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati MCPURA Roadster táhne znatelně silněji a nabízí 730 Nm místo 540 Nm. Rozdíl činí přibližně 190 Nm.

Range Rover Evoque

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Land Rover Range Rover Evoque nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Maserati MCPURA Roadster spíše lehčí – 1 534 kg oproti 1 792 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 258 kg.

U objemu kufruLand Rover Range Rover Evoque značně více místa – 472 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 372 L.

Také u užitečného zatíženíLand Rover Range Rover Evoque výrazně navrch – 600 kg oproti 256 kg. Rozdíl činí přibližně 344 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Land Rover Range Rover Evoque překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 278 600 Kč
Range Rover Evoque

Land Rover Range Rover Evoque

  • Typ motoru Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 160 - 269 HP
  • Spotřeba l/100 km 3,7 - 7,8 L/100km
  • Elektrický dojezd 67 km
Land Rover Range Rover Evoque
Maserati MCPURA Roadster

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Land Rover Range Rover Evoque

Range Rover Evoque je prémiové SUV s výrazným moderním designem a kvalitním, komfortním interiérem. Hodí se pro řidiče, kteří chtějí luxusní pocit a praktičnost v jednom a zároveň ocení osobitý vzhled vozu.

Všechny informace

Maserati MCPURA Roadster

Maserati MCPURA Roadster je elegantní otevřený sportovní vůz, který kombinuje italský design s výraznou přítomností na silnici. Řidiči nabízí emotivní zážitek z jízdy a vysoce kvalitní interiér, který podtrhuje exkluzivitu a komfort.

Všechny informace
Land Rover Range Rover Evoque
Maserati MCPURA Roadster

Náklady a spotřeba

Cena
1 278 600 - 1 914 100 Kč
Cena
6 962 600 Kč
Spotřeba l/100 km
3,7 - 7,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
11,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
67 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
85 - 177 g/km
co2
265 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Roadster
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 792 - 2 157 kg
Pohotovostní hmotnost
1 534 kg
Objem kufru
472 L
Objem kufru
100 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 965 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
503 - 600 kg
Užitečné zatížení
256 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
160 - 269 HP
Výkon HP
630 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,2 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
260 - 540 Nm
Točivý moment
730 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
6
Výkon kW
118 - 198 kW
Výkon kW
463 kW
Objem motoru
1 498 - 1 998 cm3
Objem motoru
3 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G, F, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Land Rover
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.