VS

Land Rover Range Rover Evoque vs XPeng G6 ve srovnání

Porovnejte výkon (269 HP vs 487 HP), kufr a cenu (1 278 600 Kč vs 1 103 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Land Rover Range Rover Evoque nebo XPeng G6?

Land Rover Range Rover Evoque vs XPeng G6: nejdůležitější rozdíly

Land Rover Range Rover Evoque

1,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce lehčí
Všechny informace

XPeng G6

4,7 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Range Rover Evoque

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

XPeng G6o něco výhodu v ceně – začíná od 1 103 900 Kč , zatímco Land Rover Range Rover Evoque je dostupný od 1 278 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 174 697 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje XPeng G6 podstatně více: ujede až 525 km, tedy přibližně o 458 km více než Land Rover Range Rover Evoque.

G6

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruXPeng G6 zásadně výhodu – nabízí 487 HP místo 269 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 218 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má XPeng G6 podstatně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco Land Rover Range Rover Evoque potřebuje 7,2 s. Je tedy přibližně o 3,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: XPeng G6 táhne o něco silněji a nabízí 660 Nm místo 540 Nm. Rozdíl činí přibližně 120 Nm.

Range Rover Evoque

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Land Rover Range Rover Evoque lehce lehčí – 1 792 kg oproti 2 065 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 273 kg.

U objemu kufruXPeng G6 spíše více místa – 571 L oproti 472 L. Rozdíl činí přibližně 99 L.

Také u užitečného zatíženíLand Rover Range Rover Evoque znatelně navrch – 600 kg oproti 475 kg. Rozdíl činí přibližně 125 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

XPeng G6 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 103 900 Kč
G6

XPeng G6

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 252 - 487 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,3 - 18,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 455 - 525 km
Land Rover Range Rover Evoque
XPeng G6

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Land Rover Range Rover Evoque

Land Rover je synonymem pro robustní a schopné terénní vozy, které kombinují luxusní interiér s odolností mimo asfaltové cesty. Je to značka oblíbená u lidí, kteří chtějí komfort na silnici i jistotu v náročném terénu.

Všechny informace

XPeng G6

XPeng G6 přináší moderní elektrický zážitek s důrazem na komfort, prostornost a pokročilé asistenční systémy. Hodí se pro ty, kdo hledají praktické a dobře vybavené auto s přehledným uživatelským rozhraním a příjemným každodenním provozem.

Všechny informace
Land Rover Range Rover Evoque
XPeng G6

Náklady a spotřeba

Cena
1 278 600 - 1 914 100 Kč
Cena
1 103 900 - 1 306 400 Kč
Spotřeba l/100 km
3,7 - 7,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
17,3 - 18,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
60 - 67 km
Elektrický dojezd
455 - 525 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
85 - 177 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 792 - 2 157 kg
Pohotovostní hmotnost
2 065 - 2 220 kg
Objem kufru
472 L
Objem kufru
571 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 920 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
503 - 600 kg
Užitečné zatížení
470 - 475 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
160 - 269 HP
Výkon HP
252 - 487 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,2 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 6,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
260 - 540 Nm
Točivý moment
440 - 660 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
-
Výkon kW
118 - 198 kW
Výkon kW
185 - 358 kW
Objem motoru
1 498 - 1 998 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G, F, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Land Rover
Značka
XPeng
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.