Porovnejte výkon (218 HP vs 503 HP), kufr a cenu (757 000 Kč vs 1 964 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Leapmotor B10 nebo XPeng X9?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Leapmotor B10 má značně výhodu v ceně – začíná od 757 000 Kč , zatímco XPeng X9 je dostupný od 1 964 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 207 692 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Leapmotor B10: s hodnotou 12 kWh/100km je výrazně efektivnější než XPeng X9 s 20 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 8 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje XPeng X9 viditelně více: ujede až 615 km, tedy přibližně o 181 km více než Leapmotor B10.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má XPeng X9 podstatně výhodu – nabízí 503 HP místo 218 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 285 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má XPeng X9 viditelně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Leapmotor B10 potřebuje 7,5 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: XPeng X9 táhne výrazně silněji a nabízí 640 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 400 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: XPeng X9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Leapmotor B10 podstatně lehčí – 1 780 kg oproti 2 690 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 910 kg.
U objemu kufru má XPeng X9 výrazně více místa – 721 L oproti 420 L. Rozdíl činí přibližně 301 L.
Také u užitečného zatížení má XPeng X9 výrazněji navrch – 610 kg oproti 435 kg. Rozdíl činí přibližně 175 kg.
XPeng X9 je v celkovém hodnocení jasně vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Leapmotor B10, často zkráceně B10, vsází na prostorný a promyšlený interiér s důrazem na pohodlí a praktičnost pro rodiny i dojíždějící. Jízdně nabídne uhlazený chod a moderní asistenční i infotainmentové prvky, které zvyšují komfort bez zbytečného předvádění.
Všechny informace
XPeng X9 je prostorný a moderně vybavený elektromobil s důrazem na komfort a chytré technologie. V běžném provozu zaujme tichým chodem, dobrým dojezdem a bohatou výbavou vhodnou jak pro rodiny, tak pro delší cesty.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
757 000 - 974 800 Kč
|
Cena
1 964 700 - 2 192 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
12 - 17,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
20 - 20,8 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
86 - 434 km
|
Elektrický dojezd
535 - 615 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 54 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
MPV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 780 - 1 860 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 690 - 2 750 kg
|
|
Objem kufru
334 - 420 L
|
Objem kufru
721 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 885 mm
|
Šířka
1 988 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
360 - 435 kg
|
Užitečné zatížení
575 - 610 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plug-in hybrid, Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
218 HP
|
Výkon HP
320 - 503 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 8,2 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
240 Nm
|
Točivý moment
450 - 640 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
160 kW
|
Výkon kW
235 - 370 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
B, A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Leapmotor
|
Značka
XPeng
|