Porovnejte výkon (350 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 417 700 Kč vs 744 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Lynk & Co 08 nebo Mitsubishi Grandis?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Mitsubishi Grandis má značně výhodu v ceně – začíná od 744 100 Kč , zatímco Lynk & Co 08 je dostupný od 1 417 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 673 598 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Lynk & Co 08 si vystačí s 0,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Mitsubishi Grandis s 4,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,4 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Lynk & Co 08 výrazně výhodu – nabízí 350 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 192 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lynk & Co 08 viditelně navrch – sprint zvládne za 6,8 s, zatímco Mitsubishi Grandis potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 2,3 s rychlejší.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi Grandis značně lehčí – 1 359 kg oproti 2 112 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 753 kg.
U objemu kufru má Mitsubishi Grandis minimálně více místa – 576 L oproti 540 L. Rozdíl činí přibližně 36 L.
Také u užitečného zatížení má Lynk & Co 08 minimálně navrch – 500 kg oproti 459 kg. Rozdíl činí přibližně 41 kg.
Lynk & Co 08 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Lynk & Co je značka, která se profiluje moderním, městsky orientovaným designem a silným důrazem na konektivitu a sdílení. Osloví řidiče, kteří hledají flexibilní a jednoduché řešení mobility s důrazem na styl a praktičnost.
Všechny informaceMitsubishi je značka, která si u českých řidičů vybudovala pověst spolehlivého a odolného auta vhodného do běžného provozu i na náročnější tratě. Nabízí rozumně pojatá řešení zaměřená na dlouhodobou hodnotu a nízké provozní starosti.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 417 700 - 1 519 000 Kč
|
Cena
744 100 - 1 042 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
0,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,3 - 6,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
200 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
23 g/km
|
co2
98 - 138 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 112 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 359 - 1 525 kg
|
|
Objem kufru
540 L
|
Objem kufru
492 - 576 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 915 mm
|
Šířka
1 797 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
500 kg
|
Užitečné zatížení
395 - 459 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
350 HP
|
Výkon HP
140 - 158 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 10,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
-
|
Točivý moment
245 - 265 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
257 kW
|
Výkon kW
104 - 116 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
1 333 - 1 789 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
B
|
Třída účinnosti CO2
D, E, C
|
|
Značka
Lynk & Co
|
Značka
Mitsubishi
|