VS

Maserati Levante vs Hongqi HS5 ve srovnání

Porovnejte výkon (430 HP vs 218 HP), kufr a cenu (2 773 100 Kč vs 1 063 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maserati Levante nebo Hongqi HS5?

Maserati Levante vs Hongqi HS5: nejdůležitější rozdíly

Maserati Levante

5 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně větší kufr
Všechny informace

Hongqi HS5

  • výrazně levnější
  • minimálně úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Levante

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Hongqi HS5výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 063 200 Kč , zatímco Maserati Levante je dostupný od 2 773 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 709 834 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Hongqi HS5 si vystačí s 9,5 L/100km a je tak minimálně úspornější než Maserati Levante s 9,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

HS5

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMaserati Levante zásadně výhodu – nabízí 430 HP místo 218 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 212 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati Levante výrazně navrch – sprint zvládne za 5,2 s, zatímco Hongqi HS5 potřebuje 8,7 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Maserati Levante výrazněji vpředu – dosahuje 264 km/h, zatímco Hongqi HS5 končí na 204 km/h. Rozdíl činí přibližně 60 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati Levante táhne podstatně silněji a nabízí 580 Nm místo 340 Nm. Rozdíl činí přibližně 240 Nm.

Levante

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hongqi HS5 o něco lehčí – 1 805 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 360 kg.

U objemu kufruMaserati Levante značně více místa – 580 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 580 L.

Také u užitečného zatíženíMaserati Levante jasně navrch – 615 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 165 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Maserati Levante tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 773 100 Kč
Levante

Maserati Levante

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 330 - 430 HP
  • Spotřeba l/100 km : 9,7 - 12,1 L/100km
Maserati Levante
Hongqi HS5

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Maserati Levante

The Maserati Levante blends Italian flair with SUV practicality, wrapped in sculpted lines and a throaty exhaust note that ensures it never goes unnoticed. It's a driver's SUV that favors emotion over spreadsheets, pairing a luxurious cabin with lively handling so even the daily commute feels like a cheeky weekend escape.

Všechny informace

Hongqi HS5

The Hongqi HS5 exudes a sense of luxury and sophistication, combining elegant design with a comfortable and high-quality interior. As part of Hongqi's pursuit of excellence, this SUV offers a refined driving experience characterized by smooth handling and advanced technology features. With its striking presence on the road, the Hongqi HS5 makes an undeniable statement of style and prestige.

Všechny informace
Maserati Levante
Hongqi HS5

Náklady a spotřeba

Cena
2 773 100 - 3 716 300 Kč
Cena
1 063 200 Kč
Spotřeba l/100 km
9,7 - 12,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
9,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
221 - 273 g/km
co2
240 g/km
Objem nádrže
80 L
Objem nádrže
64 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 184 kg
Pohotovostní hmotnost
1 805 kg
Objem kufru
580 L
Objem kufru
0 L
Délka
5 005 mm
Délka
4 760 mm
Šířka
1 981 mm
Šířka
1 907 mm
Výška
1 693 mm
Výška
1 700 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
316 - 615 kg
Užitečné zatížení
450 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
330 - 430 HP
Výkon HP
218 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 6 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Max. rychlost
245 - 264 km/h
Max. rychlost
204 km/h
Točivý moment
450 - 580 Nm
Točivý moment
340 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
243 - 316 kW
Výkon kW
160 kW
Objem motoru
1 995 - 2 979 cm3
Objem motoru
1 989 cm3

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Maserati
Značka
Hongqi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.