VS

Maserati MC20 Roadster vs Porsche Cayman ve srovnání

Porovnejte výkon (630 HP vs 500 HP), kufr a cenu (6 957 900 Kč vs 4 018 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maserati MC20 Roadster nebo Porsche Cayman?

Maserati MC20 Roadster vs Porsche Cayman: nejdůležitější rozdíly

Maserati MC20 Roadster

  • viditelně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Porsche Cayman

  • výrazně levnější
  • minimálně lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MC20 Roadster

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Porsche Caymanvýrazně výhodu v ceně – začíná od 4 018 000 Kč , zatímco Maserati MC20 Roadster je dostupný od 6 957 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 939 857 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Maserati MC20 Roadster si vystačí s 11,7 L/100km a je tak spíše úspornější než Porsche Cayman s 13 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.

Cayman

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMaserati MC20 Roadster viditelně výhodu – nabízí 630 HP místo 500 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 130 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MC20 Roadster spíše navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco Porsche Cayman potřebuje 3,4 s. Je tedy přibližně o 0,5 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Maserati MC20 Roadster mírně vpředu – dosahuje 320 km/h, zatímco Porsche Cayman končí na 315 km/h. Rozdíl činí přibližně 5 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati MC20 Roadster táhne jasně silněji a nabízí 730 Nm místo 450 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.

MC20 Roadster

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Porsche Cayman minimálně lehčí – 1 490 kg oproti 1 534 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 44 kg.

U objemu kufruPorsche Cayman podstatně více místa – 184 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 84 L.

Také u užitečného zatíženíPorsche Cayman trochu navrch – 281 kg oproti 256 kg. Rozdíl činí přibližně 25 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Cayman je lehce vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

4 018 043 Kč
Cayman

Porsche Cayman

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 500 HP
  • Spotřeba l/100 km : 13 L/100km
Maserati MC20 Roadster
Porsche Cayman

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Maserati MC20 Roadster

The Maserati MC20 Roadster is an open-top Italian exotic that pairs razor-sharp handling with a cathedral-like exhaust voice and sculpted, winglike bodywork that stops people in their tracks. It’s for buyers who want rarity and drama in a usable package — a car that looks like gallery art, sounds like a declaration and asks for a confident owner with a generous sense of adventure (and budget).

Všechny informace

Porsche Cayman

The Porsche Cayman stands out as a quintessential sports car, blending sleek design with dynamic handling. Its mid-engine layout provides an excellent balance and sharp agility that driving enthusiasts crave. Inside, the Cayman offers a refined and driver-focused interior, ensuring that every journey is an exhilarating experience.

Všechny informace
Maserati MC20 Roadster
Porsche Cayman

Náklady a spotřeba

Cena
6 957 900 Kč
Cena
4 018 000 Kč
Spotřeba l/100 km
11,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
13 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
265 g/km
co2
295 g/km
Objem nádrže
60 L
Objem nádrže
54 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Roadster
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
2
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 534 kg
Pohotovostní hmotnost
1 490 kg
Objem kufru
100 L
Objem kufru
184 L
Délka
4 669 mm
Délka
4 456 mm
Šířka
1 965 mm
Šířka
1 822 mm
Výška
1 224 mm
Výška
1 267 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
272 L
Užitečné zatížení
256 kg
Užitečné zatížení
281 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
630 HP
Výkon HP
500 HP
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Max. rychlost
320 km/h
Max. rychlost
315 km/h
Točivý moment
730 Nm
Točivý moment
450 Nm
Počet válců
6
Počet válců
6
Výkon kW
463 kW
Výkon kW
368 kW
Objem motoru
3 000 cm3
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2021
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Maserati
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.