Porovnejte výkon (204 HP vs 115 HP), kufr a cenu (1 144 600 Kč vs 605 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maxus Deliver 9 nebo Hyundai Inster?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Hyundai Inster má zásadně výhodu v ceně – začíná od 605 100 Kč , zatímco Maxus Deliver 9 je dostupný od 1 144 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 539 487 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Hyundai Inster: s hodnotou 14,3 kWh/100km je výrazně efektivnější než Maxus Deliver 9 s 26,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 11,9 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Hyundai Inster trochu více: ujede až 370 km, tedy přibližně o 12 km více než Maxus Deliver 9.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Maxus Deliver 9 podstatně výhodu – nabízí 204 HP místo 115 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 89 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hyundai Inster podstatně navrch – sprint zvládne za 10,6 s, zatímco Maxus Deliver 9 potřebuje 16 s. Je tedy přibližně o 5,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maxus Deliver 9 táhne zásadně silněji a nabízí 375 Nm místo 147 Nm. Rozdíl činí přibližně 228 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Maxus Deliver 9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Inster zásadně lehčí – 1 380 kg oproti 2 360 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 980 kg.
Také u užitečného zatížení má Maxus Deliver 9 zásadně navrch – 1 140 kg oproti 357 kg. Rozdíl činí přibližně 783 kg.
Hyundai Inster boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Maxus Deliver 9 is a no-nonsense cargo hauler that pairs clever practicality with a surprisingly car-like driving feel, making it a smart choice for urban fleets and weekend DIY warriors. It may not stop traffic for looks, but its roomy, sensible interior and dependable demeanour mean you get work done without the drama.
Všechny informace
Hyundai Inster je praktický a spolehlivý vůz, který se hodí do města i na delší cesty. Potěší pohodlným interiérem, snadným ovládáním a solidní výbavou, která dělá každodenní ježdění příjemnějším.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 144 600 - 1 777 300 Kč
|
Cena
605 100 - 762 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
8,8 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
26,2 - 30,8 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
14,3 - 15,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
287 - 358 km
|
Elektrický dojezd
327 - 370 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 231 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Dodávka
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
3 - 7
|
Počet sedadel
4
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 360 - 2 770 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 380 - 1 433 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
238 - 280 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 062 mm
|
Šířka
1 610 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
730 - 1 140 kg
|
Užitečné zatížení
317 - 357 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel, Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
148 - 204 HP
|
Výkon HP
97 - 115 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
16 - 19 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 - 11,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
330 - 375 Nm
|
Točivý moment
147 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
108 - 150 kW
|
Výkon kW
71 - 85 kW
|
|
Objem motoru
1 996 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 022 - 2 024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G, A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Maxus
|
Značka
Hyundai
|