VS

Mercedes C Class Sedan vs Toyota Mirai ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 182 HP), kufr a cenu (1 220 700 Kč vs 1 734 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes C Class Sedan nebo Toyota Mirai?

Mercedes C Class Sedan vs Toyota Mirai: nejdůležitější rozdíly

Mercedes C Class Sedan

  • zásadně levnější
  • výrazně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Toyota Mirai

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně delší dojezd
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C Class Sedan

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Mercedes C Class Sedanzásadně výhodu v ceně – začíná od 1 220 700 Kč , zatímco Toyota Mirai je dostupný od 1 734 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 513 383 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Toyota Mirai podstatně více: ujede až 650 km, tedy přibližně o 639 km více než Mercedes C Class Sedan.

Mirai

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMercedes C Class Sedan výrazně výhodu – nabízí 680 HP místo 182 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 498 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes C Class Sedan zásadně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco Toyota Mirai potřebuje 9,2 s. Je tedy přibližně o 5,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes C Class Sedan táhne výrazně silněji a nabízí 1 020 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 720 Nm.

C Class Sedan

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes C Class Sedan lehce lehčí – 1 695 kg oproti 1 900 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 205 kg.

U objemu kufruMercedes C Class Sedan výrazněji více místa – 455 L oproti 300 L. Rozdíl činí přibližně 155 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes C Class Sedan mírně navrch – 570 kg oproti 515 kg. Rozdíl činí přibližně 55 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes C Class Sedan vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 220 700 Kč
C Class Sedan

Mercedes C Class Sedan

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 183 - 680 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 9 L/100km
  • Elektrický dojezd : 11 km
Mercedes C Class Sedan
Toyota Mirai

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes C Class Sedan

Mercedes, zkráceně často prostě „mercedes“, je synonymem komfortu a prestiže na českých silnicích. Nabízí vyváženou kombinaci kultivované jízdy, kvalitního zpracování interiéru a důrazu na bezpečnost.

Všechny informace

Toyota Mirai

The Toyota Mirai arrives as a bold, futuristic saloon that turns heads with sleek, almost sci‑fi styling and a cabin that feels more lounge than cockpit. It trades petrol fuss for a whisper‑quiet hydrogen setup that delivers composed, effortless progress and makes long-distance cruising a relaxed pleasure — a compelling choice if you want cutting-edge eco tech without sacrificing comfort.

Všechny informace
Mercedes C Class Sedan
Toyota Mirai

Náklady a spotřeba

Cena
1 220 700 - 3 053 100 Kč
Cena
1 734 100 - 1 969 500 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 9 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
11 km
Elektrický dojezd
650 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
119 - 205 g/km
co2
-
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 695 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
1 900 - 1 930 kg
Objem kufru
455 L
Objem kufru
300 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 820 - 1 900 mm
Šířka
1 885 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
485 - 570 kg
Užitečné zatížení
485 - 515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Vodík
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
183 - 680 HP
Výkon HP
182 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 1 020 Nm
Točivý moment
300 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
135 - 500 kW
Výkon kW
134 kW
Objem motoru
1 496 - 1 999 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 021 - 2 022
Třída účinnosti CO2
E, D, G
Třída účinnosti CO2
-
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.