VS

Mercedes CLA Coupe vs Porsche Taycan ve srovnání

Porovnejte výkon (354 HP vs 1 034 HP), kufr a cenu (1 170 800 Kč vs 2 597 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLA Coupe nebo Porsche Taycan?

Mercedes CLA Coupe vs Porsche Taycan: nejdůležitější rozdíly

Mercedes CLA Coupe

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • znatelně úspornější
  • o něco delší dojezd
  • jasně lehčí
Všechny informace

Porsche Taycan

  • zásadně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CLA Coupe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mercedes CLA Coupeznačně výhodu v ceně – začíná od 1 170 800 Kč , zatímco Porsche Taycan je dostupný od 2 597 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 426 874 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes CLA Coupe: s hodnotou 12,3 kWh/100km je znatelně efektivnější než Porsche Taycan s 16,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 4,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLA Coupe o něco více: ujede až 792 km, tedy přibližně o 112 km více než Porsche Taycan.

Taycan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruPorsche Taycan zásadně výhodu – nabízí 1 034 HP místo 354 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 680 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Taycan výrazně navrch – sprint zvládne za 2,2 s, zatímco Mercedes CLA Coupe potřebuje 4,9 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Taycan táhne výrazně silněji a nabízí 1 340 Nm místo 515 Nm. Rozdíl činí přibližně 825 Nm.

CLA Coupe

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Mercedes CLA Coupe nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes CLA Coupe jasně lehčí – 1 695 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 470 kg.

U objemu kufruPorsche Taycan trochu více místa – 407 L oproti 405 L. Rozdíl činí přibližně 2 L.

Také u užitečného zatíženíPorsche Taycan viditelně navrch – 635 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 180 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Taycan tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 597 700 Kč
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 408 - 1 034 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 552 - 680 km
Mercedes CLA Coupe
Porsche Taycan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes CLA Coupe

Mercedes CLA Coupé působí velmi sebevědomě díky sportovnímu profilu a pečlivě zpracovanému interiéru, který připomíná menší limuzínu s duší kupé. V běžném provozu nabízí vyváženou kombinaci jízdního potěšení a komfortu, takže je zajímavou volbou pro řidiče, kteří chtějí styl bez kompromisů.

Všechny informace

Porsche Taycan

Porsche Taycan je plně elektrické sportovní kupé, které spojuje tradiční dynamiku značky s moderním luxusem a precizním zpracováním. Nabízí okamžitou akceleraci, vynikající jízdní stabilitu a intuitivní digitální rozhraní, díky němuž je současně vzrušující i praktické vozidlo pro každodenní použití.

Všechny informace
Mercedes CLA Coupe
Porsche Taycan

Náklady a spotřeba

Cena
1 170 800 - 1 773 000 Kč
Cena
2 597 700 - 6 104 300 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
12,3 - 12,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
542 - 792 km
Elektrický dojezd
552 - 680 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 120 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 695 - 2 135 kg
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 370 kg
Objem kufru
405 L
Objem kufru
326 - 407 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 855 mm
Šířka
1 966 - 1 998 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 - 455 kg
Užitečné zatížení
175 - 635 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Plný hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
156 - 354 HP
Výkon HP
408 - 1 034 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,2 - 4,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
280 - 515 Nm
Točivý moment
410 - 1 340 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
115 - 260 kW
Výkon kW
300 - 760 kW
Objem motoru
1 499 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A, C, D
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.