Porovnejte výkon (354 HP vs 272 HP), kufr a cenu (1 205 500 Kč vs 774 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLA Shooting Brake nebo SEAT Leon SP Sportstourer?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
SEAT Leon SP Sportstourer má značně výhodu v ceně – začíná od 774 500 Kč , zatímco Mercedes CLA Shooting Brake je dostupný od 1 205 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 430 971 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: SEAT Leon SP Sportstourer si vystačí s 1,3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Mercedes CLA Shooting Brake s 5 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,7 L/100km na 100 km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLA Shooting Brake podstatně více: ujede až 768 km, tedy přibližně o 637 km více než SEAT Leon SP Sportstourer.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Mercedes CLA Shooting Brake viditelně výhodu – nabízí 354 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 82 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes CLA Shooting Brake výrazně navrch – sprint zvládne za 5 s, zatímco SEAT Leon SP Sportstourer potřebuje 7,9 s. Je tedy přibližně o 2,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes CLA Shooting Brake táhne výrazněji silněji a nabízí 515 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 155 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je SEAT Leon SP Sportstourer viditelně lehčí – 1 384 kg oproti 1 710 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 326 kg.
U objemu kufru má SEAT Leon SP Sportstourer viditelně více místa – 620 L oproti 455 L. Rozdíl činí přibližně 165 L.
Také u užitečného zatížení má SEAT Leon SP Sportstourer o něco navrch – 569 kg oproti 460 kg. Rozdíl činí přibližně 109 kg.
SEAT Leon SP Sportstourer tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mercedes CLA Shooting Brake působí jako elegantní a sportovní kombík, který nabízí stylovou alternativu k běžným rodinným vozům. Je to auto se suverénním zpracováním interiéru a praktickou variabilitou, které potěší řidiče hledající kombinaci komfortu a dynamiky.
Všechny informaceThe SEAT Leon Sportstourer blends sporty hatchback looks with estate practicality, giving buyers a sleek wagon that doesn't look like it's trying too hard to be sensible. Its cabin feels modern and well thought‑out, with clever storage and a driving character that keeps the journey entertaining — a smart choice for families who don't want to surrender style for space.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 205 500 - 1 800 300 Kč
|
Cena
774 500 - 1 132 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5 - 5,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
12,7 - 13,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
525 - 768 km
|
Elektrický dojezd
131 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 123 g/km
|
co2
28 - 128 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
Kombi
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 710 - 2 155 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 384 - 1 708 kg
|
|
Objem kufru
455 L
|
Objem kufru
470 - 620 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 855 mm
|
Šířka
1 799 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
430 - 460 kg
|
Užitečné zatížení
422 - 569 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Plný hybrid
|
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
156 - 354 HP
|
Výkon HP
115 - 272 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5 - 8,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 - 10,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
280 - 515 Nm
|
Točivý moment
220 - 360 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
115 - 260 kW
|
Výkon kW
85 - 200 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2 024 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, C, D
|
Třída účinnosti CO2
D, B
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
SEAT
|