Porovnejte výkon (354 HP vs 340 HP), kufr a cenu (1 205 500 Kč vs 1 390 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLA Shooting Brake nebo VW ID.7 Touring?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Mercedes CLA Shooting Brake má o něco výhodu v ceně – začíná od 1 205 500 Kč , zatímco VW ID.7 Touring je dostupný od 1 390 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 184 648 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Mercedes CLA Shooting Brake: s hodnotou 12,7 kWh/100km je spíše efektivnější než VW ID.7 Touring s 14 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,3 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLA Shooting Brake lehce více: ujede až 768 km, tedy přibližně o 79 km více než VW ID.7 Touring.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Mercedes CLA Shooting Brake trochu výhodu – nabízí 354 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 14 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes CLA Shooting Brake trochu navrch – sprint zvládne za 5 s, zatímco VW ID.7 Touring potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 0,5 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.7 Touring táhne viditelně silněji a nabízí 679 Nm místo 515 Nm. Rozdíl činí přibližně 164 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Mercedes CLA Shooting Brake jasně lehčí – 1 710 kg oproti 2 191 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 481 kg.
U objemu kufru má VW ID.7 Touring viditelně více místa – 605 L oproti 455 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.
Také u užitečného zatížení má VW ID.7 Touring mírně navrch – 465 kg oproti 460 kg. Rozdíl činí přibližně 5 kg.
Mercedes CLA Shooting Brake je lehce vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mercedes CLA Shooting Brake působí jako elegantní a sportovní kombík, který nabízí stylovou alternativu k běžným rodinným vozům. Je to auto se suverénním zpracováním interiéru a praktickou variabilitou, které potěší řidiče hledající kombinaci komfortu a dynamiky.
Všechny informaceVW ID.7 Touring působí elegantně a aerodynamicky jako moderní elektrické kombi, které klade důraz na komfort při delších cestách a prostorný, pečlivě zpracovaný interiér. Nabízí promyšlenou praktičnost, kvalitní výbavu a kultivované jízdní vlastnosti vhodné jak pro rodiny, tak pro pracovní nasazení.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 205 500 - 1 800 300 Kč
|
Cena
1 390 100 - 1 622 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5 - 5,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
12,7 - 13,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
14 - 16,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
525 - 768 km
|
Elektrický dojezd
584 - 689 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
77 - 86 kWh
|
|
co2
0 - 123 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
Kombi
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 710 - 2 155 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 191 - 2 336 kg
|
|
Objem kufru
455 L
|
Objem kufru
605 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 961 mm
|
|
Šířka
1 855 mm
|
Šířka
1 862 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 549 - 1 551 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 714 L
|
|
Užitečné zatížení
430 - 460 kg
|
Užitečné zatížení
459 - 465 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
156 - 354 HP
|
Výkon HP
286 - 340 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5 - 8,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 6,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
180 km/h
|
|
Točivý moment
280 - 515 Nm
|
Točivý moment
545 - 679 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
115 - 260 kW
|
Výkon kW
210 - 250 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A, C, D
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
VW
|