VS

Mercedes CLE Convertible vs McLaren Super Series Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (472 HP vs 750 HP), kufr a cenu (1 571 700 Kč vs 7 595 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLE Convertible nebo McLaren Super Series Coupe?

Mercedes CLE Convertible vs McLaren Super Series Coupe: nejdůležitější rozdíly

Mercedes CLE Convertible

  • značně levnější
  • zásadně úspornější
  • značně větší kufr
Všechny informace

McLaren Super Series Coupe

  • viditelně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CLE Convertible

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Mercedes CLE Convertibleznačně výhodu v ceně – začíná od 1 571 700 Kč , zatímco McLaren Super Series Coupe je dostupný od 7 595 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 6 023 876 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes CLE Convertible si vystačí s 4,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než McLaren Super Series Coupe s 12,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 7,3 L/100km na 100 km.

Super Series Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMcLaren Super Series Coupe viditelně výhodu – nabízí 750 HP místo 472 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 278 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má McLaren Super Series Coupe výrazně navrch – sprint zvládne za 2,8 s, zatímco Mercedes CLE Convertible potřebuje 4,4 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: McLaren Super Series Coupe táhne jasně silněji a nabízí 800 Nm místo 560 Nm. Rozdíl činí přibližně 240 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Mercedes CLE Convertible nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je McLaren Super Series Coupe jasně lehčí – 1 389 kg oproti 1 925 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 536 kg.

U objemu kufruMercedes CLE Convertible značně více místa – 385 L oproti 210 L. Rozdíl činí přibližně 175 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes CLE Convertible překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 571 700 Kč
CLE Convertible

Mercedes CLE Convertible

  • Typ motoru Benzín MHEV, Diesel MHEV
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP 193 - 472 HP
  • Spotřeba l/100 km 4,9 - 9,6 L/100km
Mercedes CLE Convertible
McLaren Super Series Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes CLE Convertible

Mercedes CLE kabriolet nabízí elegantní spojení sportovního charakteru a komfortu prémiové limuzíny, přičemž skládací střecha promění každou jízdu v intenzivní zážitek. Interiér působí luxusně a promyšleně, s intuitivními technologiemi a jízdními vlastnostmi, které potěší jak řidiče, tak pasažéry.

Všechny informace

McLaren Super Series Coupe

McLaren Super Series je vrcholné sportovní kupé britské značky, které kombinuje divoký charakter s precizním řízením a čistým aerodynamickým designem. Interiér je zaměřený na řidiče a nabízí vysoce kvalitní zpracování s moderními ovládacími prvky, takže poskytuje intenzivní jízdní zážitek jak na silnici, tak na okruhu.

Všechny informace
Mercedes CLE Convertible
McLaren Super Series Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 571 700 - 3 226 400 Kč
Cena
7 595 500 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 9,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
128 - 218 g/km
co2
276 g/km
Objem nádrže
66 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4
Počet sedadel
2
Dveře
2
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 925 - 2 110 kg
Pohotovostní hmotnost
1 389 kg
Objem kufru
375 - 385 L
Objem kufru
210 L
Délka
4 850 - 4 853 mm
Délka
-
Šířka
1 861 mm
Šířka
2 161 mm
Výška
1 424 - 1 435 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
380 - 435 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
193 - 472 HP
Výkon HP
750 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 - 9,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
Max. rychlost
220 - 250 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 560 Nm
Točivý moment
800 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
8
Výkon kW
142 - 347 kW
Výkon kW
552 kW
Objem motoru
1 993 - 2 999 cm3
Objem motoru
3 994 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G, E, F, D
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Mercedes-Benz
Značka
McLaren
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.