Porovnejte výkon (313 HP vs 490 HP), kufr a cenu (1 765 600 Kč vs 1 354 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLE Coupe nebo NIO EL6?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
NIO EL6 má viditelně výhodu v ceně – začíná od 1 354 500 Kč , zatímco Mercedes CLE Coupe je dostupný od 1 765 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 411 020 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje NIO EL6 výrazně více: ujede až 529 km, tedy přibližně o 416 km více než Mercedes CLE Coupe.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má NIO EL6 jasně výhodu – nabízí 490 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 177 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO EL6 výrazněji navrch – sprint zvládne za 4,5 s, zatímco Mercedes CLE Coupe potřebuje 6,3 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO EL6 táhne znatelně silněji a nabízí 700 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: NIO EL6 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Mercedes CLE Coupe trochu lehčí – 2 175 kg oproti 2 215 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 40 kg.
U objemu kufru má NIO EL6 značně více místa – 597 L oproti 290 L. Rozdíl činí přibližně 307 L.
Také u užitečného zatížení má NIO EL6 lehce navrch – 475 kg oproti 405 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.
NIO EL6 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mercedes CLE Coupé svým elegantním profilem a vyváženou stavbou podvozku nabízí kombinaci luxusu a řízené jízdní dynamiky, která osloví řidiče hledající styl i radost z jízdy. Interiér se vyznačuje kvalitními materiály a promyšlenou ergonomií, takže dlouhé i krátké trasy probíhají v komfortu a s pocitem prestiže.
Všechny informace
NIO EL6 nabízí prostorný a pečlivě zpracovaný interiér s moderními prvky a důrazem na komfort pro řidiče i cestující. Je to elegantní a technologicky vyspělý elektromobil, který sází na plynulou jízdní dynamiku a chytré asistenty pro každodenní použití.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 765 600 - 1 922 400 Kč
|
Cena
1 354 500 - 1 886 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,2 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
20,4 - 21,2 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
113 km
|
Elektrický dojezd
406 - 529 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
|
|
co2
49 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kupé
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
4
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 175 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 215 - 2 235 kg
|
|
Objem kufru
290 L
|
Objem kufru
597 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 854 mm
|
|
Šířka
1 861 mm
|
Šířka
1 987 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 703 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 430 L
|
|
Užitečné zatížení
405 kg
|
Užitečné zatížení
455 - 475 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
313 HP
|
Výkon HP
490 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
200 km/h
|
|
Točivý moment
550 Nm
|
Točivý moment
700 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
230 kW
|
Výkon kW
360 kW
|
|
Objem motoru
1 999 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2023
|
|
Třída účinnosti CO2
B
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
NIO
|