Porovnejte výkon (625 HP vs 148 HP), kufr a cenu (2 113 600 Kč vs 883 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes EQE SUV nebo Renault Austral?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Renault Austral má zásadně výhodu v ceně – začíná od 883 600 Kč , zatímco Mercedes EQE SUV je dostupný od 2 113 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 229 947 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Mercedes EQE SUV značně výhodu – nabízí 625 HP místo 148 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 477 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes EQE SUV podstatně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco Renault Austral potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 6,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes EQE SUV táhne značně silněji a nabízí 950 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 680 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Austral zásadně lehčí – 1 548 kg oproti 2 440 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 892 kg.
Také u užitečného zatížení má Mercedes EQE SUV jasně navrch – 580 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 125 kg.
Mercedes EQE SUV je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Mercedes EQE SUV wraps silent electric power in a sumptuous, tech-filled shell, offering a cocoon-like cabin that makes long journeys feel indulgent. It’s not a driver's toy but a sophisticated cruiser for buyers who want luxury, space and futuristic gadgetry without shouting for attention.
Všechny informaceRenault Austral působí moderně a elegantně, s příjemným interiérem zaměřeným na komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízda v Australu je klidná a sebevědomá, přičemž nabídne bohatou výbavu a intuitivní ovládání, které ocení řidiči i rodiny.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
2 113 600 - 3 694 600 Kč
|
Cena
883 600 - 1 007 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
6,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
18,3 - 23,1 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
453 - 611 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
90,5 - 96 kWh
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
145 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
4
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 440 - 2 615 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 548 kg
|
|
Objem kufru
520 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
4 863 - 4 879 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 940 mm
|
Šířka
1 825 mm
|
|
Výška
1 672 - 1 685 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 675 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
505 - 580 kg
|
Užitečné zatížení
455 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
265 - 625 HP
|
Výkon HP
148 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 7,1 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
|
|
Max. rychlost
210 - 240 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
550 - 950 Nm
|
Točivý moment
270 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
195 - 460 kW
|
Výkon kW
109 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
1 332 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 023 - 2 025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
E
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
Renault
|