Porovnejte výkon (404 HP vs 430 HP), kufr a cenu (2 737 100 Kč vs 4 356 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes GLS nebo Maserati Quattroporte?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Mercedes GLS má výrazně výhodu v ceně – začíná od 2 737 100 Kč , zatímco Maserati Quattroporte je dostupný od 4 356 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 619 421 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes GLS si vystačí s 7,9 L/100km a je tak podstatně úspornější než Maserati Quattroporte s 11,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,2 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Maserati Quattroporte trochu výhodu – nabízí 430 HP místo 404 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 26 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati Quattroporte spíše navrch – sprint zvládne za 4,8 s, zatímco Mercedes GLS potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes GLS táhne výrazněji silněji a nabízí 750 Nm místo 580 Nm. Rozdíl činí přibližně 170 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Mercedes GLS nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Maserati Quattroporte jasně lehčí – 2 055 kg oproti 2 580 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 525 kg.
U objemu kufru má Maserati Quattroporte znatelně více místa – 530 L oproti 355 L. Rozdíl činí přibližně 175 L.
Také u užitečného zatížení má Mercedes GLS značně navrch – 820 kg oproti 485 kg. Rozdíl činí přibližně 335 kg.
Mercedes GLS je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mercedes GLS je prostorné a luxusní rodinné SUV, které kombinuje komfort první třídy s elegantním designem. Nabízí vysoký jízdní komfort, prémiovou výbavu a dostatek prostoru pro celou rodinu i delší cesty.
Všechny informaceMaserati Quattroporte kombinuje italský šarm s důrazem na výkon a prémiový komfort pro řidiče i pasažéry. Je to vůz pro ty, kteří hledají vytříbený styl a intenzivní zážitek z jízdy bez kompromisů.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
2 737 100 - 3 089 300 Kč
|
Cena
4 356 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
7,9 - 9,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
11,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
206 - 226 g/km
|
co2
252 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
80 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Sedan
|
|
Počet sedadel
7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 580 - 2 670 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 055 kg
|
|
Objem kufru
355 L
|
Objem kufru
530 L
|
|
Délka
-
|
Délka
5 262 mm
|
|
Šířka
1 956 mm
|
Šířka
1 948 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 481 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
810 - 820 kg
|
Užitečné zatížení
485 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
336 - 404 HP
|
Výkon HP
430 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 6,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
288 km/h
|
|
Točivý moment
560 - 750 Nm
|
Točivý moment
580 Nm
|
|
Počet válců
6
|
Počet válců
6
|
|
Výkon kW
247 - 297 kW
|
Výkon kW
316 kW
|
|
Objem motoru
2 989 - 2 999 cm3
|
Objem motoru
2 979 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2023
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
Maserati
|