VS

Mercedes Marco Polo vs NIO EL7 ve srovnání

Porovnejte výkon (237 HP vs 653 HP), kufr a cenu (1 698 000 Kč vs 1 871 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes Marco Polo nebo NIO EL7?

Mercedes Marco Polo vs NIO EL7: nejdůležitější rozdíly

Mercedes Marco Polo

  • o něco levnější
  • lehce větší kufr
Všechny informace

NIO EL7

  • podstatně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Marco Polo

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Mercedes Marco Poloo něco výhodu v ceně – začíná od 1 698 000 Kč , zatímco NIO EL7 je dostupný od 1 871 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 173 027 Kč.

EL7

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruNIO EL7 podstatně výhodu – nabízí 653 HP místo 237 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 416 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO EL7 výrazně navrch – sprint zvládne za 3,9 s, zatímco Mercedes Marco Polo potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Mercedes Marco Polo mírně vpředu – dosahuje 220 km/h, zatímco NIO EL7 končí na 200 km/h. Rozdíl činí přibližně 20 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO EL7 táhne zásadně silněji a nabízí 850 Nm místo 500 Nm. Rozdíl činí přibližně 350 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: NIO EL7 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je NIO EL7 trochu lehčí – 2 421 kg oproti 2 450 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 29 kg.

U objemu kufruMercedes Marco Polo lehce více místa – 670 L oproti 570 L. Rozdíl činí přibližně 100 L.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Mercedes Marco Polo zásadně – až 4 630 L, tedy přibližně o 3 085 L více než NIO EL7.

Také u užitečného zatíženíMercedes Marco Polo jasně navrch – 650 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 181 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

NIO EL7 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 871 000 Kč
EL7

NIO EL7

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon všech kol
  • Výkon HP 653 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 22,1 - 22,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 384 - 501 km
Mercedes Marco Polo
NIO EL7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes Marco Polo

Mercedes Marco Polo je kompaktní obytné vozidlo postavené na prémiové dodávkové platformě, které spojuje komfort osobního auta s praktičností a samostatností karavanu. Marco Polo nabízí promyšlené úložné prostory, pohodlné spaní a vybavení přizpůsobené dlouhému cestování, přičemž si zachovává vysokou úroveň zpracování a jízdní pohodu.

Všechny informace

NIO EL7

NIO EL7 je prostorné a luxusně pojaté elektrické SUV, které klade důraz na pohodlí cestujících i prémiový dojem z jízdy. Nabízí moderní asistenty, kvalitní interiér a promyšlené technologie, které usnadňují každodenní používání.

Všechny informace
Mercedes Marco Polo
NIO EL7

Náklady a spotřeba

Cena
1 698 000 - 2 439 100 Kč
Cena
1 871 000 - 2 402 700 Kč
Spotřeba l/100 km
7,4 - 8,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
22,1 - 22,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
384 - 501 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
co2
194 - 218 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
70 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Bus
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
4 - 5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 450 - 2 545 kg
Pohotovostní hmotnost
2 421 - 2 441 kg
Objem kufru
670 L
Objem kufru
570 L
Délka
5 140 mm
Délka
4 912 mm
Šířka
1 928 mm
Šířka
1 987 mm
Výška
1 975 mm
Výška
1 720 mm
Maximální objem kufru
4 630 L
Maximální objem kufru
1 545 L
Užitečné zatížení
555 - 650 kg
Užitečné zatížení
449 - 469 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
163 - 237 HP
Výkon HP
653 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 10,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 s
Max. rychlost
188 - 220 km/h
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
380 - 500 Nm
Točivý moment
850 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
120 - 174 kW
Výkon kW
480 kW
Objem motoru
1 950 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Mercedes-Benz
Značka
NIO
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.