VS

Mercedes Vito Bus vs Maxus Deliver 7 ve srovnání

Porovnejte výkon (237 HP vs 204 HP), kufr a cenu (1 073 100 Kč vs 903 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes Vito Bus nebo Maxus Deliver 7?

Mercedes Vito Bus vs Maxus Deliver 7: nejdůležitější rozdíly

Mercedes Vito Bus

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • trochu úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

Maxus Deliver 7

  • spíše levnější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Vito Bus

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Maxus Deliver 7spíše výhodu v ceně – začíná od 903 600 Kč , zatímco Mercedes Vito Bus je dostupný od 1 073 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 169 558 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes Vito Bus si vystačí s 6,7 L/100km a je tak spíše úspornější než Maxus Deliver 7 s 8 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes Vito Bus: s hodnotou 26,7 kWh/100km je trochu efektivnější než Maxus Deliver 7 s 26,9 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,2 kWh/100km.

Elektrický dojezd je téměř totožný – oba modely zvládnou na jedno nabití přibližně 370 km.

Deliver 7

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMercedes Vito Bus lehce výhodu – nabízí 237 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 33 HP.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes Vito Bus táhne jasně silněji a nabízí 500 Nm místo 375 Nm. Rozdíl činí přibližně 125 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Mercedes Vito Bus nabízí více míst k sezení – 8 vs 3.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes Vito Bus o něco lehčí – 2 023 kg oproti 2 360 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 337 kg.

Také u užitečného zatíženíMaxus Deliver 7 minimálně navrch – 1 140 kg oproti 1 077 kg. Rozdíl činí přibližně 63 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes Vito Bus vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 073 100 Kč
Vito Bus

Mercedes Vito Bus

  • Typ motoru : Diesel, Elektro, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
  • Výkon HP : 136 - 237 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,7 - 10 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 26,7 - 26,9 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 248 - 370 km
Mercedes Vito Bus
Maxus Deliver 7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes Vito Bus

The Mercedes Vito is a sturdy, no-nonsense people carrier that blends commercial practicality with a surprisingly civilised cabin, making long shuttles feel less like a chore. If you need a dependable transporter that swallows luggage, forgives hard use and still looks a touch more premium than a plain van, the Vito is an easy, sensible pick.

Všechny informace

Maxus Deliver 7

The Maxus Deliver 7 shows up like the sensible workhorse every small fleet owner secretly wants, marrying a cavernous load area with a surprisingly composed drive that turns city streets into a stress-free route. It won't win any beauty contests, but with practical ergonomics, low running costs and a no-nonsense attitude, it makes delivery days feel less like a slog and more like efficient business.

Všechny informace
Mercedes Vito Bus
Maxus Deliver 7

Náklady a spotřeba

Cena
1 073 100 - 1 650 300 Kč
Cena
903 600 - 1 476 000 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 10 L/100km
Spotřeba l/100 km
8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
26,7 - 26,9 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
26,9 - 28,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
248 - 370 km
Elektrický dojezd
310 - 370 km
Kapacita baterie
60 - 90 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 - 228 g/km
co2
0 - 211 g/km
Objem nádrže
57 - 70 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Bus
Karoserie
Dodávka
Počet sedadel
8
Počet sedadel
3
Dveře
4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 023 - 2 739 kg
Pohotovostní hmotnost
2 360 - 2 520 kg
Objem kufru
580 - 1 390 L
Objem kufru
-
Délka
4 895 - 5 370 mm
Délka
-
Šířka
1 928 mm
Šířka
2 030 mm
Výška
1 890 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
4 190 - 4 990 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
726 - 1 077 kg
Užitečné zatížení
980 - 1 140 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel, Elektro, Benzín
Typ motoru
Elektro, Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Automatická převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
136 - 237 HP
Výkon HP
148 - 204 HP
Zrychlení 0–100 km/h
-
Zrychlení 0–100 km/h
11,4 - 11,6 s
Max. rychlost
140 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
330 - 500 Nm
Točivý moment
330 - 375 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
100 - 174 kW
Výkon kW
108 - 150 kW
Objem motoru
1 950 - 1 999 cm3
Objem motoru
1 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
G, A
Třída účinnosti CO2
A, G
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Maxus
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.