Porovnejte výkon (194 HP vs 226 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 657 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG3 nebo CUPRA Raval?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
MG MG3 má značně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco CUPRA Raval je dostupný od 657 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 201 535 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má CUPRA Raval spíše výhodu – nabízí 226 HP místo 194 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 32 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Raval o něco navrch – sprint zvládne za 6,8 s, zatímco MG MG3 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 1,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Raval táhne značně silněji a nabízí 290 Nm místo 148 Nm. Rozdíl činí přibližně 142 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je MG MG3 jasně lehčí – 1 237 kg oproti 1 610 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 373 kg.
Také u užitečného zatížení má CUPRA Raval trochu navrch – 475 kg oproti 448 kg. Rozdíl činí přibližně 27 kg.
CUPRA Raval vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
MG3 je kompaktní hatchback, který zaujme svěžím vzhledem a praktičností pro každodenní městské ježdění. Nabízí dobrý poměr výbavy a ceny, ale jízdní projev a kvalita interiéru nemusí vyhovovat těm, kteří hledají prémiovější dojem.
Všechny informaceCupra Raval působí sebevědomě a atleticky, s výrazným designem a naladěním, které dává přednost jízdní radosti a preciznímu ovládání. Interiér kombinuje sportovní atmosféru s kvalitními materiály a moderními technologiemi, takže nabídne pohodlí i pocit propojení s vozem při každodenním používání i delších vyjížďkách.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
455 500 - 632 700 Kč
|
Cena
657 000 - 1 177 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
300 - 444 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
100 - 137 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 237 - 1 285 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 610 - 1 615 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
441 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 797 mm
|
Šířka
1 784 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
373 - 448 kg
|
Užitečné zatížení
470 - 475 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
116 - 194 HP
|
Výkon HP
116 - 226 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 - 7,1 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
148 Nm
|
Točivý moment
290 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
85 - 143 kW
|
Výkon kW
85 - 166 kW
|
|
Objem motoru
1 490 - 1 495 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
E, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
MG
|
Značka
CUPRA
|