VS

MG MG4 vs Porsche Taycan ve srovnání

Porovnejte výkon (435 HP vs 1 034 HP), kufr a cenu (1 088 400 Kč vs 2 597 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG4 nebo Porsche Taycan?

MG MG4 vs Porsche Taycan: nejdůležitější rozdíly

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • mírně úspornější
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

Porsche Taycan

  • podstatně vyšší výkon
  • lehce delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MG4

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

MG MG4výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 088 400 Kč , zatímco Porsche Taycan je dostupný od 2 597 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 509 235 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu MG MG4: s hodnotou 16,1 kWh/100km je mírně efektivnější než Porsche Taycan s 16,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Porsche Taycan lehce více: ujede až 680 km, tedy přibližně o 135 km více než MG MG4.

Taycan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruPorsche Taycan podstatně výhodu – nabízí 1 034 HP místo 435 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 599 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Taycan značně navrch – sprint zvládne za 2,2 s, zatímco MG MG4 potřebuje 3,8 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Taycan táhne značně silněji a nabízí 1 340 Nm místo 600 Nm. Rozdíl činí přibližně 740 Nm.

MG4

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: MG MG4 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je MG MG4 výrazněji lehčí – 1 755 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 410 kg.

Také u užitečného zatíženíPorsche Taycan znatelně navrch – 635 kg oproti 448 kg. Rozdíl činí přibližně 187 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Taycan je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 597 700 Kč
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 408 - 1 034 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 552 - 680 km
MG MG4
Porsche Taycan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace

Porsche Taycan

The Porsche Taycan blends Porsche's razor-sharp handling with electric immediacy, delivering an exhilarating, near-silent shove that still feels unmistakably sporty. Inside it's a high-tech cockpit wrapped in premium materials, making it as rewarding to live with day to day as it is thrilling to drive on a twisty road.

Všechny informace
MG MG4
Porsche Taycan

Náklady a spotřeba

Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Cena
2 597 700 - 6 104 300 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Elektrický dojezd
552 - 680 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 370 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
326 - 407 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 836 mm
Šířka
1 966 - 1 998 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
448 kg
Užitečné zatížení
175 - 635 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
190 - 435 HP
Výkon HP
408 - 1 034 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,2 - 4,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 600 Nm
Točivý moment
410 - 1 340 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 320 kW
Výkon kW
300 - 760 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
MG
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.