VS

MG MG4 vs Renault R5 ve srovnání

Porovnejte výkon (435 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 088 400 Kč vs 708 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG4 nebo Renault R5?

MG MG4 vs Renault R5: nejdůležitější rozdíly

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • výrazněji delší dojezd
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Renault R5

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • minimálně úspornější
  • jasně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MG4

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Renault R5zásadně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco MG MG4 je dostupný od 1 088 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 379 524 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault R5: s hodnotou 14,8 kWh/100km je minimálně efektivnější než MG MG4 s 16,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje MG MG4 výrazněji více: ujede až 545 km, tedy přibližně o 140 km více než Renault R5.

R5

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMG MG4 zásadně výhodu – nabízí 435 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 285 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG4 zásadně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Renault R5 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 4,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: MG MG4 táhne podstatně silněji a nabízí 600 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 355 Nm.

MG4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault R5 jasně lehčí – 1 447 kg oproti 1 755 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 308 kg.

Také u užitečného zatíženíMG MG4 mírně navrch – 448 kg oproti 418 kg. Rozdíl činí přibližně 30 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG4 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 400 Kč
MG4

MG MG4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 435 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 405 - 545 km
MG MG4
Renault R5

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace

Renault R5

R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.

Všechny informace
MG MG4
Renault R5

Náklady a spotřeba

Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Cena
708 900 - 795 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Elektrický dojezd
307 - 405 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
326 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 836 mm
Šířka
1 744 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
448 kg
Užitečné zatížení
396 - 418 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
190 - 435 HP
Výkon HP
122 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 600 Nm
Točivý moment
225 - 245 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 320 kW
Výkon kW
90 - 110 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
MG
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.