VS

MG MG4 vs SERES 3 ve srovnání

Porovnejte výkon (435 HP vs 163 HP), kufr a cenu (1 088 400 Kč vs 972 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG4 nebo SERES 3?

MG MG4 vs SERES 3: nejdůležitější rozdíly

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • o něco úspornější
  • výrazně delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
Všechny informace

SERES 3

  • o něco levnější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MG4

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

SERES 3o něco výhodu v ceně – začíná od 972 200 Kč , zatímco MG MG4 je dostupný od 1 088 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 116 212 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu MG MG4: s hodnotou 16,1 kWh/100km je o něco efektivnější než SERES 3 s 18 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje MG MG4 výrazně více: ujede až 545 km, tedy přibližně o 244 km více než SERES 3.

3

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMG MG4 značně výhodu – nabízí 435 HP místo 163 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 272 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG4 značně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco SERES 3 potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 6,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: MG MG4 táhne zásadně silněji a nabízí 600 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 300 Nm.

MG4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je MG MG4 mírně lehčí – 1 755 kg oproti 1 765 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 10 kg.

Také u užitečného zatíženíMG MG4 výrazněji navrch – 448 kg oproti 300 kg. Rozdíl činí přibližně 148 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG4 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 400 Kč
MG4

MG MG4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 435 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 405 - 545 km
MG MG4
SERES 3

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace

SERES 3

The SERES 3 arrives as a zippy, well-equipped compact electric that puts everyday usability ahead of headline-grabbing theatrics. It’s an honest, budget-friendly choice for city commuters who want a bit of style and low running costs without a showroom ego.

Všechny informace
MG MG4
SERES 3

Náklady a spotřeba

Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Cena
972 200 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18 kWh/100km
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Elektrický dojezd
301 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Pohotovostní hmotnost
1 765 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
0 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 836 mm
Šířka
1 850 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
448 kg
Užitečné zatížení
300 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
190 - 435 HP
Výkon HP
163 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 600 Nm
Točivý moment
300 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 320 kW
Výkon kW
120 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
MG
Značka
SERES
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.