VS

Mitsubishi ASX vs GWM HAVAL H6 ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 243 HP), kufr a cenu (632 700 Kč vs 809 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mitsubishi ASX nebo GWM HAVAL H6?

Mitsubishi ASX vs GWM HAVAL H6: nejdůležitější rozdíly

Mitsubishi ASX

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji levnější
  • viditelně úspornější
  • jasně lehčí
Všechny informace

GWM HAVAL H6

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

ASX

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Mitsubishi ASXvýrazněji výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco GWM HAVAL H6 je dostupný od 809 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 177 230 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mitsubishi ASX si vystačí s 4,3 L/100km a je tak viditelně úspornější než GWM HAVAL H6 s 5,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,6 L/100km na 100 km.

HAVAL H6

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruGWM HAVAL H6 viditelně výhodu – nabízí 243 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 85 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má GWM HAVAL H6 trochu navrch – sprint zvládne za 8,3 s, zatímco Mitsubishi ASX potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: GWM HAVAL H6 táhne výrazně silněji a nabízí 530 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 285 Nm.

ASX

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi ASX jasně lehčí – 1 296 kg oproti 1 765 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 469 kg.

U objemu kufruGWM HAVAL H6 spíše více místa – 560 L oproti 484 L. Rozdíl činí přibližně 76 L.

Také u užitečného zatíženíMitsubishi ASX o něco navrch – 445 kg oproti 375 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mitsubishi ASX ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 632 700 Kč
ASX

Mitsubishi ASX

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,3 - 6 L/100km
Mitsubishi ASX
GWM HAVAL H6

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX je praktické kompaktní SUV známé svou spolehlivostí a nenáročností na provoz. Nabízí pohodlný interiér a univerzální charakter, který zvládne městský provoz i víkendové výlety.

Všechny informace

GWM HAVAL H6

The Haval H6 arrives with bold, upmarket styling that makes a confident statement without breaking the bank, pairing a polished cabin with gadgetry that feels more premium than the badge implies. As a practical family crossover it balances comfort, space and value with a calm on-road demeanour and a cheeky hint of ambition—perfect for buyers who want style and substance without a luxury price tag.

Všechny informace
Mitsubishi ASX
GWM HAVAL H6

Náklady a spotřeba

Cena
632 700 - 959 300 Kč
Cena
809 900 - 878 300 Kč
Spotřeba l/100 km
4,3 - 6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
99 - 137 g/km
co2
134 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 296 - 1 493 kg
Pohotovostní hmotnost
1 765 kg
Objem kufru
348 - 484 L
Objem kufru
560 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 797 mm
Šířka
1 886 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
397 - 445 kg
Užitečné zatížení
375 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plný hybrid
Typ motoru
Plný hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
115 - 158 HP
Výkon HP
243 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 - 245 Nm
Točivý moment
530 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
84 - 116 kW
Výkon kW
179 kW
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Třída účinnosti CO2
D
Značka
Mitsubishi
Značka
GWM
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.