VS

NIO EL7 vs Porsche Cayenne ve srovnání

Porovnejte výkon (653 HP vs 1 156 HP), kufr a cenu (1 871 000 Kč vs 2 663 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - NIO EL7 nebo Porsche Cayenne?

NIO EL7 vs Porsche Cayenne: nejdůležitější rozdíly

NIO EL7

  • značně levnější
Všechny informace

Porsche Cayenne

3,3 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • znatelně delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EL7

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

NIO EL7značně výhodu v ceně – začíná od 1 871 000 Kč , zatímco Porsche Cayenne je dostupný od 2 663 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 792 468 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Porsche Cayenne: s hodnotou 18,9 kWh/100km je spíše efektivnější než NIO EL7 s 22,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Porsche Cayenne znatelně více: ujede až 668 km, tedy přibližně o 167 km více než NIO EL7.

Cayenne

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruPorsche Cayenne značně výhodu – nabízí 1 156 HP místo 653 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 503 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Cayenne značně navrch – sprint zvládne za 2,5 s, zatímco NIO EL7 potřebuje 3,9 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Cayenne táhne zásadně silněji a nabízí 1 500 Nm místo 850 Nm. Rozdíl činí přibližně 650 Nm.

EL7

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Porsche Cayenne lehce lehčí – 2 130 kg oproti 2 421 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 291 kg.

U objemu kufruPorsche Cayenne viditelně více místa – 781 L oproti 570 L. Rozdíl činí přibližně 211 L.

Také u užitečného zatíženíPorsche Cayenne znatelně navrch – 705 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 236 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Cayenne je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 663 500 Kč
Cayenne

Porsche Cayenne

  • Typ motoru : Benzín, Plug-in hybrid, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 353 - 1 156 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4 - 11 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 18,9 - 20,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 74 - 668 km
NIO EL7
Porsche Cayenne

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

NIO EL7

The NIO EL7 arrives as a roomy electric SUV that pairs restrained elegance with bold design cues, and its interior feels like a calm, tech-forward lounge rather than a gadget parade. For buyers who crave effortless cruising, spirited performance and a tastefully premium experience — with just the right amount of showmanship for the driveway — the EL7 is an enticing, slightly theatrical choice.

Všechny informace

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne je sportovně laděné SUV, které kombinuje ostrý jízdní projev s luxusním interiérem a praktickou variabilitou. Je to vůz pro řidiče, kteří chtějí prémiový pocit a dynamiku sportovního auta i při každodenním používání a delších cestách.

Všechny informace
NIO EL7
Porsche Cayenne

Náklady a spotřeba

Cena
1 871 000 - 2 402 700 Kč
Cena
2 663 500 - 4 266 200 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
4 - 11 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
22,1 - 22,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,9 - 20,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
384 - 501 km
Elektrický dojezd
74 - 668 km
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 - 249 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 421 - 2 441 kg
Pohotovostní hmotnost
2 130 - 2 725 kg
Objem kufru
570 L
Objem kufru
434 - 781 L
Délka
4 912 mm
Délka
-
Šířka
1 987 mm
Šířka
1 980 - 1 983 mm
Výška
1 720 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 545 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
449 - 469 kg
Užitečné zatížení
525 - 705 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
653 HP
Výkon HP
353 - 1 156 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,5 - 6 s
Max. rychlost
200 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
850 Nm
Točivý moment
500 - 1 500 Nm
Počet válců
-
Počet válců
6
Výkon kW
480 kW
Výkon kW
260 - 850 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
2 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G, B, A
Značka
NIO
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.