Porovnejte výkon (122 HP vs 550 HP), kufr a cenu (1 058 800 Kč vs 5 342 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Nissan Townstar nebo Bentley Flying Spur?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Nissan Townstar má výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 058 800 Kč , zatímco Bentley Flying Spur je dostupný od 5 342 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 283 381 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Nissan Townstar zásadně více: ujede až 265 km, tedy přibližně o 224 km více než Bentley Flying Spur.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Bentley Flying Spur výrazně výhodu – nabízí 550 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 428 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Bentley Flying Spur značně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco Nissan Townstar potřebuje 13,3 s. Je tedy přibližně o 9,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Bentley Flying Spur táhne zásadně silněji a nabízí 770 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 525 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Nissan Townstar nabízí více míst k sezení – 7 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Nissan Townstar spíše lehčí – 2 041 kg oproti 2 330 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 289 kg.
U objemu kufru má Bentley Flying Spur zásadně více místa – 420 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 420 L.
Také u užitečného zatížení má Bentley Flying Spur trochu navrch – 650 kg oproti 594 kg. Rozdíl činí přibližně 56 kg.
Nissan Townstar tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Nissan je japonská značka známá spolehlivými a praktickými vozy vhodnými pro každodenní použití. Nabízí modely zaměřené na pohodlí a bezpečnost, které ocení řidiči hledající rozumný poměr ceny a užitku.
Všechny informaceThe Bentley Flying Spur wraps landmark luxury and bespoke British craft into a sedan that feels like a private members' club you can park in your driveway. It delivers chauffeur-grade comfort wrapped in driver-focused poise, turning an ordinary commute into a memorably grand arrival.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 058 800 - 1 114 500 Kč
|
Cena
5 342 200 - 5 501 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
3,3 - 12,7 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
20,7 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
265 km
|
Elektrický dojezd
41 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
18 kWh
|
|
co2
0 g/km
|
co2
75 - 288 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
80 - 90 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Vysoké kombi
|
Karoserie
Sedan
|
|
Počet sedadel
7
|
Počet sedadel
4
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 041 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 330 - 2 505 kg
|
|
Objem kufru
0 L
|
Objem kufru
420 L
|
|
Délka
-
|
Délka
5 316 mm
|
|
Šířka
1 859 mm
|
Šířka
2 013 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 483 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
594 kg
|
Užitečné zatížení
525 - 650 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Plug-in hybrid, Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
122 HP
|
Výkon HP
544 - 550 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
13,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 4,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
285 - 318 km/h
|
|
Točivý moment
245 Nm
|
Točivý moment
750 - 770 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
6 - 8
|
|
Výkon kW
90 kW
|
Výkon kW
400 - 404 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
2 894 - 3 996 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 021 - 2 022
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
B, G
|
|
Značka
Nissan
|
Značka
Bentley
|