VS

Nissan X-Trail vs Mitsubishi ASX ve srovnání

Porovnejte výkon (213 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 008 900 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Nissan X-Trail nebo Mitsubishi ASX?

Nissan X-Trail vs Mitsubishi ASX: nejdůležitější rozdíly

Nissan X-Trail

4,6 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji vyšší výkon
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Mitsubishi ASX

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • jasně úspornější
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X-Trail

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mitsubishi ASXzásadně výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco Nissan X-Trail je dostupný od 1 008 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 376 233 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mitsubishi ASX si vystačí s 4,3 L/100km a je tak jasně úspornější než Nissan X-Trail s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,4 L/100km na 100 km.

ASX

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruNissan X-Trail výrazněji výhodu – nabízí 213 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 55 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Nissan X-Trail jasně navrch – sprint zvládne za 7 s, zatímco Mitsubishi ASX potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Nissan X-Trail táhne zásadně silněji a nabízí 525 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.

X-Trail

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Nissan X-Trail nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi ASX znatelně lehčí – 1 296 kg oproti 1 668 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 372 kg.

U objemu kufruNissan X-Trail lehce více místa – 585 L oproti 484 L. Rozdíl činí přibližně 101 L.

Také u užitečného zatíženíNissan X-Trail viditelně navrch – 574 kg oproti 445 kg. Rozdíl činí přibližně 129 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Nissan X-Trail rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 008 900 Kč
X-Trail

Nissan X-Trail

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 163 - 213 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,7 - 6,9 L/100km
Nissan X-Trail
Mitsubishi ASX

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Nissan X-Trail

X-Trail je praktické rodinné SUV, které nabízí pohodlnou jízdu a variabilní interiér vhodný do města i na delší výlety. Je známý spolehlivostí, solidní výbavou a rozumnými provozními nároky, takže potěší ty, kdo hledají univerzální a nenáročné auto.

Všechny informace

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX je praktické kompaktní SUV známé svou spolehlivostí a nenáročností na provoz. Nabízí pohodlný interiér a univerzální charakter, který zvládne městský provoz i víkendové výlety.

Všechny informace
Nissan X-Trail
Mitsubishi ASX

Náklady a spotřeba

Cena
1 008 900 - 1 492 300 Kč
Cena
632 700 - 959 300 Kč
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,3 - 6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
131 - 161 g/km
co2
99 - 137 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 668 - 1 961 kg
Pohotovostní hmotnost
1 296 - 1 493 kg
Objem kufru
177 - 585 L
Objem kufru
348 - 484 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 840 mm
Šířka
1 797 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
432 - 574 kg
Užitečné zatížení
397 - 445 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
163 - 213 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7 - 9,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 525 Nm
Točivý moment
190 - 245 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
120 - 157 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
1 497 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
F, D, E
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Značka
Nissan
Značka
Mitsubishi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.