VS

Nissan X-Trail vs VW Amarok ve srovnání

Porovnejte výkon (213 HP vs 240 HP), kufr a cenu (1 008 900 Kč vs 1 277 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Nissan X-Trail nebo VW Amarok?

Nissan X-Trail vs VW Amarok: nejdůležitější rozdíly

Nissan X-Trail

4,6 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • zásadně úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

VW Amarok

  • lehce vyšší výkon
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X-Trail

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Nissan X-Trailviditelně výhodu v ceně – začíná od 1 008 900 Kč , zatímco VW Amarok je dostupný od 1 277 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 268 224 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Nissan X-Trail si vystačí s 5,7 L/100km a je tak zásadně úspornější než VW Amarok s 8,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,9 L/100km na 100 km.

Amarok

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruVW Amarok lehce výhodu – nabízí 240 HP místo 213 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 27 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Nissan X-Trail znatelně navrch – sprint zvládne za 7 s, zatímco VW Amarok potřebuje 8,8 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Amarok táhne spíše silněji a nabízí 600 Nm místo 525 Nm. Rozdíl činí přibližně 75 Nm.

X-Trail

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Nissan X-Trail nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Nissan X-Trail výrazněji lehčí – 1 668 kg oproti 2 262 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 594 kg.

Také u užitečného zatíženíVW Amarok podstatně navrch – 983 kg oproti 574 kg. Rozdíl činí přibližně 409 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Nissan X-Trail tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 008 900 Kč
X-Trail

Nissan X-Trail

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 163 - 213 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,7 - 6,9 L/100km
Nissan X-Trail
VW Amarok

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Nissan X-Trail

X-Trail je praktické rodinné SUV, které nabízí pohodlnou jízdu a variabilní interiér vhodný do města i na delší výlety. Je známý spolehlivostí, solidní výbavou a rozumnými provozními nároky, takže potěší ty, kdo hledají univerzální a nenáročné auto.

Všechny informace

VW Amarok

The VW Amarok is a surprisingly refined pickup that blends rugged capability with car-like comfort, feeling equally at home on a worksite or a weekend escape. Practical, well‑mannered and a little bit charismatic, it’s a smart choice for buyers who need honest utility without sacrificing everyday drivability — and yes, it can be oddly addictive to drive.

Všechny informace
Nissan X-Trail
VW Amarok

Náklady a spotřeba

Cena
1 008 900 - 1 492 300 Kč
Cena
1 277 200 - 1 893 800 Kč
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,6 - 10,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
131 - 161 g/km
co2
226 - 270 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Pickup
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
1 668 - 1 961 kg
Pohotovostní hmotnost
2 262 - 2 423 kg
Objem kufru
177 - 585 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
5 350 mm
Šířka
1 840 mm
Šířka
1 910 mm
Výška
-
Výška
1 871 - 1 884 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
432 - 574 kg
Užitečné zatížení
883 - 983 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid
Typ motoru
Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
163 - 213 HP
Výkon HP
170 - 240 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7 - 9,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 - 11,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
180 - 190 km/h
Točivý moment
300 - 525 Nm
Točivý moment
405 - 600 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
120 - 157 kW
Výkon kW
125 - 177 kW
Objem motoru
1 497 cm3
Objem motoru
1 996 - 2 993 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
F, D, E
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Nissan
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.