Porovnejte výkon (204 HP vs 300 HP), kufr a cenu (934 300 Kč vs 1 114 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Omoda 5 nebo Renault Rafale?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Omoda 5 má lehce výhodu v ceně – začíná od 934 300 Kč , zatímco Renault Rafale je dostupný od 1 114 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 179 761 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Omoda 5 výrazně více: ujede až 430 km, tedy přibližně o 333 km více než Renault Rafale.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Renault Rafale znatelně výhodu – nabízí 300 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 96 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Rafale o něco navrch – sprint zvládne za 6,4 s, zatímco Omoda 5 potřebuje 7,6 s. Je tedy přibližně o 1,2 s rychlejší.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Omoda 5 mírně lehčí – 1 710 kg oproti 1 734 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 24 kg.
U objemu kufru má Renault Rafale zásadně více místa – 627 L oproti 350 L. Rozdíl činí přibližně 277 L.
Také u užitečného zatížení má Omoda 5 lehce navrch – 536 kg oproti 444 kg. Rozdíl činí přibližně 92 kg.
Omoda 5 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Omoda 5 působí svěže a moderně, přičemž staví na komfortu a praktičnosti vhodné do města i na delší cesty. Interiér je přehledný a dobře vybavený, nabízí příjemný prostor pro posádku a výbavu, která z ní dělá zajímavou volbu v současné nabídce kompaktních crossoverů.
Všechny informaceRenault Rafale působí elegantně a sebevědomě, s propracovaným designem karoserie a příjemným, dobře vybaveným interiérem, který klade důraz na komfort a praktičnost. Jde o univerzální vůz vhodný pro každodenní dojíždění i delší cesty, s kultivovaným chováním na silnici a moderními asistenčními systémy.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
934 300 Kč
|
Cena
1 114 000 - 1 468 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
2 - 5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,9 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
430 km
|
Elektrický dojezd
97 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
43 - 109 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 710 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 734 - 2 025 kg
|
|
Objem kufru
350 L
|
Objem kufru
539 - 627 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 830 mm
|
Šířka
1 886 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
536 kg
|
Užitečné zatížení
415 - 444 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
204 HP
|
Výkon HP
200 - 300 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,4 - 8,9 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
340 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
150 kW
|
Výkon kW
147 - 221 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
C, B
|
|
Značka
Omoda
|
Značka
Renault
|