VS

Peugeot 508 vs VinFast VF 8 ve srovnání

Porovnejte výkon (360 HP vs 408 HP), kufr a cenu (1 316 600 Kč vs 1 227 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Peugeot 508 nebo VinFast VF 8?

Peugeot 508 vs VinFast VF 8: nejdůležitější rozdíly

Peugeot 508

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

VinFast VF 8

  • mírně levnější
  • spíše vyšší výkon
  • výrazně delší dojezd
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

508

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

VinFast VF 8mírně výhodu v ceně – začíná od 1 227 700 Kč , zatímco Peugeot 508 je dostupný od 1 316 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 88 868 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VinFast VF 8 výrazně více: ujede až 471 km, tedy přibližně o 416 km více než Peugeot 508.

VF 8

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVinFast VF 8 spíše výhodu – nabízí 408 HP místo 360 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 48 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Peugeot 508 minimálně navrch – sprint zvládne za 5,2 s, zatímco VinFast VF 8 potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Peugeot 508 o něco vpředu – dosahuje 250 km/h, zatímco VinFast VF 8 končí na 200 km/h. Rozdíl činí přibližně 50 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VinFast VF 8 táhne lehce silněji a nabízí 620 Nm místo 520 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

508

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Peugeot 508 viditelně lehčí – 1 811 kg oproti 2 455 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 644 kg.

U objemu kufruPeugeot 508 výrazněji více místa – 487 L oproti 376 L. Rozdíl činí přibližně 111 L.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Peugeot 508 o něco – až 1 537 L, tedy přibližně o 164 L více než VinFast VF 8.

Také u užitečného zatíženíVinFast VF 8 minimálně navrch – 515 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 46 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VinFast VF 8 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 227 700 Kč
VF 8

VinFast VF 8

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 353 - 408 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 21,9 - 22,9 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 457 - 471 km
Peugeot 508
VinFast VF 8

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Peugeot 508

The Peugeot 508 turns heads with a low-slung, almost coupe-like silhouette and a cabin that feels grown-up and surprisingly premium for the money. On the road it balances comfort and poise with a playful edge, making it a convincing choice for buyers who want something stylish and sensible without shouting for attention.

Všechny informace

VinFast VF 8

The VinFast VF 8 is a bold, modern electric SUV from Vietnam that packs generous interior space, slick digital tech, and a quietly confident design that punches above its price. On the road it feels composed and user-friendly, making it a tempting choice for buyers who want an up-to-date EV with personality and a sensible, no-fuss ownership proposition.

Všechny informace
Peugeot 508
VinFast VF 8

Náklady a spotřeba

Cena
1 316 600 - 1 795 100 Kč
Cena
1 227 700 - 1 379 600 Kč
Spotřeba l/100 km
1,6 - 2 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Elektrický dojezd
46 - 55 km
Elektrický dojezd
457 - 471 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
87,7 kWh
co2
36 - 45 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
43 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 811 - 1 941 kg
Pohotovostní hmotnost
2 455 - 2 520 kg
Objem kufru
487 L
Objem kufru
376 L
Délka
4 750 mm
Délka
4 750 mm
Šířka
1 859 mm
Šířka
1 934 mm
Výška
1 403 mm
Výška
1 667 mm
Maximální objem kufru
1 537 L
Maximální objem kufru
1 373 L
Užitečné zatížení
379 - 469 kg
Užitečné zatížení
450 - 515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
180 - 360 HP
Výkon HP
353 - 408 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 8,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 5,9 s
Max. rychlost
230 - 250 km/h
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
360 - 520 Nm
Točivý moment
500 - 620 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
133 - 265 kW
Výkon kW
260 - 300 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Peugeot
Značka
VinFast
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.