VS

Polestar 2 vs XPeng P7+ ve srovnání

Porovnejte výkon (476 HP vs 503 HP), kufr a cenu (1 334 000 Kč vs 1 179 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Polestar 2 nebo XPeng P7+?

Polestar 2 vs XPeng P7+: nejdůležitější rozdíly

Polestar 2

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně úspornější
  • lehce delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

XPeng P7+

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše levnější
  • trochu vyšší výkon
  • minimálně lehčí
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

XPeng P7+spíše výhodu v ceně – začíná od 1 179 800 Kč , zatímco Polestar 2 je dostupný od 1 334 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 154 190 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Polestar 2: s hodnotou 14,8 kWh/100km je mírně efektivnější než XPeng P7+ s 15,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Polestar 2 lehce více: ujede až 659 km, tedy přibližně o 129 km více než XPeng P7+.

P7+

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruXPeng P7+ trochu výhodu – nabízí 503 HP místo 476 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 27 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Polestar 2 minimálně navrch – sprint zvládne za 4,2 s, zatímco XPeng P7+ potřebuje 4,3 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Polestar 2 táhne trochu silněji a nabízí 740 Nm místo 670 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

2

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je XPeng P7+ minimálně lehčí – 1 999 kg oproti 2 069 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 70 kg.

U objemu kufruXPeng P7+ jasně více místa – 573 L oproti 405 L. Rozdíl činí přibližně 168 L.

Také u užitečného zatíženíXPeng P7+ lehce navrch – 486 kg oproti 421 kg. Rozdíl činí přibližně 65 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

XPeng P7+ boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 179 800 Kč
P7+

XPeng P7+

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 245 - 503 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 15,2 - 17,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 455 - 530 km
Polestar 2
XPeng P7+

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Polestar 2

Polestar 2 je plně elektrický vůz se severským, minimalistickým designem a pečlivě zpracovaným interiérem, který působí dospěle a kvalitně. Jízda v něm je přesná a komfortní, přičemž kombinuje praktičnost do města i na delší trasy a moderní asistenční a infotainment systémy.

Všechny informace

XPeng P7+

XPeng P7 Plus je elegantní elektrický sedan, který vsází na čisté linie, komfortní interiér a pokročilé asistenční systémy. Řidiči ocení vyvážený jízdní projev a moderní digitální prostředí, jež působí prémiově bez přehnaného okázalého nádechu.

Všechny informace
Polestar 2
XPeng P7+

Náklady a spotřeba

Cena
1 334 000 - 1 696 100 Kč
Cena
1 179 800 - 1 357 100 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 16,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,2 - 17,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
568 - 659 km
Elektrický dojezd
455 - 530 km
Kapacita baterie
78 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 069 - 2 188 kg
Pohotovostní hmotnost
1 999 - 2 200 kg
Objem kufru
405 L
Objem kufru
573 L
Délka
4 606 mm
Délka
-
Šířka
1 859 mm
Šířka
1 937 mm
Výška
1 473 - 1 479 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 095 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
412 - 421 kg
Užitečné zatížení
485 - 486 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
299 - 476 HP
Výkon HP
245 - 503 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,2 - 6,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 - 6,9 s
Max. rychlost
205 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
490 - 740 Nm
Točivý moment
450 - 670 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
220 - 350 kW
Výkon kW
180 - 370 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Polestar
Značka
XPeng
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.