VS

Porsche Taycan Wagon vs XPeng P7+ ve srovnání

Porovnejte výkon (952 HP vs 503 HP), kufr a cenu (2 620 500 Kč vs 1 179 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Porsche Taycan Wagon nebo XPeng P7+?

Porsche Taycan Wagon vs XPeng P7+: nejdůležitější rozdíly

Porsche Taycan Wagon

  • zásadně vyšší výkon
  • lehce delší dojezd
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

XPeng P7+

4,9 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • spíše úspornější
  • minimálně lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Taycan Wagon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

XPeng P7+značně výhodu v ceně – začíná od 1 179 800 Kč , zatímco Porsche Taycan Wagon je dostupný od 2 620 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 440 622 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu XPeng P7+: s hodnotou 15,2 kWh/100km je spíše efektivnější než Porsche Taycan Wagon s 17,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Porsche Taycan Wagon lehce více: ujede až 652 km, tedy přibližně o 122 km více než XPeng P7+.

P7+

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruPorsche Taycan Wagon zásadně výhodu – nabízí 952 HP místo 503 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 449 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Taycan Wagon zásadně navrch – sprint zvládne za 2,4 s, zatímco XPeng P7+ potřebuje 4,3 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Taycan Wagon táhne jasně silněji a nabízí 1 110 Nm místo 670 Nm. Rozdíl činí přibližně 440 Nm.

Taycan Wagon

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: XPeng P7+ nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je XPeng P7+ minimálně lehčí – 1 999 kg oproti 2 190 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 191 kg.

U objemu kufruXPeng P7+ viditelně více místa – 573 L oproti 446 L. Rozdíl činí přibližně 127 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Taycan Wagon solidně vyhrává přímý souboj v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 620 500 Kč
Taycan Wagon

Porsche Taycan Wagon

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 408 - 952 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,5 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 537 - 652 km
Porsche Taycan Wagon
XPeng P7+

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Porsche Taycan Wagon

The Porsche Taycan Cross Turismo dresses electric sportscar intent in a practical, slightly rugged estate body, delivering rare performance thrills with genuine everyday usefulness. It feels unmistakably Porsche inside — taut, premium and driver-focused — while the raised ride and extra luggage space make it as happy on a muddy weekend escape as it is on a twisty back road.

Všechny informace

XPeng P7+

XPeng je čínská značka elektrických vozů, která se profiluje jako konkurent evropských a amerických výrobců díky modernímu designu a důrazu na software. Její modely nabízejí pokročilé asistenční systémy a příjemný interiér zaměřený na každodenní komfort řidiče i pasažérů.

Všechny informace
Porsche Taycan Wagon
XPeng P7+

Náklady a spotřeba

Cena
2 620 500 - 5 377 600 Kč
Cena
1 179 800 - 1 357 100 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
17,5 - 19 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,2 - 17,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
537 - 652 km
Elektrický dojezd
455 - 530 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 190 - 2 400 kg
Pohotovostní hmotnost
1 999 - 2 200 kg
Objem kufru
405 - 446 L
Objem kufru
573 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 966 - 1 967 mm
Šířka
1 937 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
475 - 605 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
408 - 952 HP
Výkon HP
245 - 503 HP
Zrychlení 0–100 km/h
2,4 - 4,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 - 6,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
410 - 1 110 Nm
Točivý moment
450 - 670 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
300 - 700 kW
Výkon kW
180 - 370 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Porsche
Značka
XPeng
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.