VS

Renault Arkana vs Subaru Impreza ve srovnání

Porovnejte výkon (143 HP vs 136 HP), kufr a cenu (840 600 Kč vs 892 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Arkana nebo Subaru Impreza?

Renault Arkana vs Subaru Impreza: nejdůležitější rozdíly

Renault Arkana

4 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • trochu vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • mírně lehčí
Všechny informace

Subaru Impreza

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Arkana

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault Arkanatrochu výhodu v ceně – začíná od 840 600 Kč , zatímco Subaru Impreza je dostupný od 892 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 52 156 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Arkana si vystačí s 4,7 L/100km a je tak podstatně úspornější než Subaru Impreza s 7,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,6 L/100km na 100 km.

Impreza

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruRenault Arkana trochu výhodu – nabízí 143 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 7 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Subaru Impreza mírně navrch – sprint zvládne za 10,6 s, zatímco Renault Arkana potřebuje 10,8 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Arkana táhne lehce silněji a nabízí 205 Nm místo 182 Nm. Rozdíl činí přibližně 23 Nm.

Arkana

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Arkana mírně lehčí – 1 510 kg oproti 1 574 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 64 kg.

Také u užitečného zatíženíSubaru Impreza spíše navrch – 526 kg oproti 451 kg. Rozdíl činí přibližně 75 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Arkana vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 840 600 Kč
Arkana

Renault Arkana

  • Typ motoru : Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 143 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,7 L/100km
Renault Arkana
Subaru Impreza

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Arkana

Renault Arkana nabízí elegantní karosérii kombinující sportovní profil s praktickým prostorem a výrazným designem. Uvnitř potěší příjemné materiály a pohodlné usazení, zatímco jízdní projev je vyvážený a příjemný pro každodenní i dálkové cesty.

Všechny informace

Subaru Impreza

The Subaru Impreza feels like a trusty companion built for everyday adventures, shrugging off bad weather and awkward parking with quiet competence. It won't win any style contests, but its sensible cabin, grippy manners, and honest driving character make it a smart pick for buyers who prefer substance over flash.

Všechny informace
Renault Arkana
Subaru Impreza

Náklady a spotřeba

Cena
840 600 - 943 100 Kč
Cena
892 700 - 958 800 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
106 g/km
co2
166 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
48 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 510 kg
Pohotovostní hmotnost
1 574 - 1 599 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
315 L
Délka
-
Délka
4 490 mm
Šířka
1 821 mm
Šířka
1 780 mm
Výška
-
Výška
1 515 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 297 - 1 314 L
Užitečné zatížení
451 kg
Užitečné zatížení
501 - 526 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
143 HP
Výkon HP
136 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
199 km/h
Točivý moment
205 Nm
Točivý moment
182 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
105 kW
Výkon kW
100 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
1 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
C
Třída účinnosti CO2
F
Značka
Renault
Značka
Subaru
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.