VS

Renault Espace vs Volvo V90 ve srovnání

Porovnejte výkon (200 HP vs 455 HP), kufr a cenu (1 108 900 Kč vs 1 840 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Espace nebo Volvo V90?

Renault Espace vs Volvo V90: nejdůležitější rozdíly

Renault Espace

4,1 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • viditelně lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Volvo V90

4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Espace

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Renault Espacepodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 108 900 Kč , zatímco Volvo V90 je dostupný od 1 840 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 731 451 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Volvo V90 si vystačí s 0,8 L/100km a je tak podstatně úspornější než Renault Espace s 4,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,1 L/100km na 100 km.

V90

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruVolvo V90 zásadně výhodu – nabízí 455 HP místo 200 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 255 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Volvo V90 výrazně navrch – sprint zvládne za 4,8 s, zatímco Renault Espace potřebuje 8,8 s. Je tedy přibližně o 4 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Volvo V90 trochu vpředu – dosahuje 180 km/h, zatímco Renault Espace končí na 174 km/h. Rozdíl činí přibližně 6 km/h.

Espace

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Renault Espace nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Espace viditelně lehčí – 1 673 kg oproti 2 075 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 402 kg.

U objemu kufruRenault Espace znatelně více místa – 692 L oproti 488 L. Rozdíl činí přibližně 204 L.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Renault Espace viditelně – až 2 224 L, tedy přibližně o 770 L více než Volvo V90.

Také u užitečného zatíženíRenault Espace spíše navrch – 581 kg oproti 515 kg. Rozdíl činí přibližně 66 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Volvo V90 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 840 400 Kč
V90

Volvo V90

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 398 - 455 HP
  • Spotřeba l/100 km : 0,8 L/100km
  • Elektrický dojezd : 88 km
Renault Espace
Volvo V90

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Espace

Renault Espace je prostorné rodinné MPV, které nabízí pohodlnou jízdu a promyšlený interiér přizpůsobený praktickému používání. Díky variabilitě prostoru a elegantnímu designu se hodí pro rodiny i delší cesty, přičemž klade důraz na komfort a moderní výbavu.

Všechny informace

Volvo V90

Volvo je synonymem bezpečnosti a severského minimalismu, které v každodenním provozu poskytuje klidnou a pohodlnou jízdu. Interiér je promyšlený a praktický, vhodný pro ty, kteří hledají spolehlivé, pohodlné a elegantní auto bez zbytečných kompromisů.

Všechny informace
Renault Espace
Volvo V90

Náklady a spotřeba

Cena
1 108 900 - 1 222 900 Kč
Cena
1 840 400 - 2 118 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
0,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
88 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
14,7 kWh
co2
110 g/km
co2
18 g/km
Objem nádrže
55 L
Objem nádrže
60 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 673 - 1 783 kg
Pohotovostní hmotnost
2 075 kg
Objem kufru
212 - 692 L
Objem kufru
488 L
Délka
4 746 mm
Délka
4 945 mm
Šířka
1 830 mm
Šířka
1 879 mm
Výška
1 645 mm
Výška
1 472 mm
Maximální objem kufru
2 054 - 2 224 L
Maximální objem kufru
1 454 L
Užitečné zatížení
404 - 581 kg
Užitečné zatížení
515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
200 HP
Výkon HP
398 - 455 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,8 - 5,5 s
Max. rychlost
174 km/h
Max. rychlost
180 km/h
Točivý moment
-
Točivý moment
659 - 709 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
147 kW
Výkon kW
293 - 335 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 969 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
C
Třída účinnosti CO2
B
Značka
Renault
Značka
Volvo
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.