Porovnejte výkon (180 HP vs 202 HP), kufr a cenu (1 080 700 Kč vs 847 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Master Bus nebo SsangYong Musso?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
SsangYong Musso má jasně výhodu v ceně – začíná od 847 900 Kč , zatímco Renault Master Bus je dostupný od 1 080 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 232 803 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: SsangYong Musso si vystačí s 8,4 L/100km a je tak minimálně úspornější než Renault Master Bus s 8,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má SsangYong Musso spíše výhodu – nabízí 202 HP místo 180 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 22 HP.
U nejvyšší rychlosti je SsangYong Musso spíše vpředu – dosahuje 187 km/h, zatímco Renault Master Bus končí na 165 km/h. Rozdíl činí přibližně 22 km/h.
U točivého momentu jsou oba modely na stejné úrovni – shodně 400 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Renault Master Bus nabízí více míst k sezení – 9 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je SsangYong Musso trochu lehčí – 2 045 kg oproti 2 189 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 144 kg.
Také u užitečného zatížení má Renault Master Bus lehce navrch – 1 254 kg oproti 1 010 kg. Rozdíl činí přibližně 244 kg.
Renault Master Bus má navrch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Renault Master Bus is a no-nonsense people carrier that trades flash for practicality, offering generous space for passengers and luggage with a sensible, robust feel. It’s a smart pick for buyers who want comfort and reliability over glamour — think dependable transport with a dash of French charm and a wry smile.
Všechny informace
The Musso is a no-nonsense pickup that blends rugged capability with surprisingly comfy cabin manners, perfect for buyers who want practicality over prestige. It may not turn heads at the coffee stop, but its sensible layout, useful load space and low running costs make it a very pragmatic choice for workdays and weekends.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 080 700 - 1 276 600 Kč
|
Cena
847 900 - 1 260 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
8,7 - 10,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
8,4 - 9,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
227 - 280 g/km
|
co2
221 - 245 g/km
|
|
Objem nádrže
105 L
|
Objem nádrže
75 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Bus
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
6 - 9
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
4
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 189 - 2 361 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 045 - 2 260 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
5 075 - 5 575 mm
|
Délka
5 095 - 5 405 mm
|
|
Šířka
2 070 mm
|
Šířka
1 950 mm
|
|
Výška
2 290 - 2 486 mm
|
Výška
1 840 - 1 855 mm
|
|
Maximální objem kufru
2 840 - 4 840 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
939 - 1 254 kg
|
Užitečné zatížení
785 - 1 010 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
135 - 180 HP
|
Výkon HP
202 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
150 - 165 km/h
|
Max. rychlost
183 - 187 km/h
|
|
Točivý moment
360 - 400 Nm
|
Točivý moment
400 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
99 - 132 kW
|
Výkon kW
149 kW
|
|
Objem motoru
2 299 cm3
|
Objem motoru
2 157 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2023
|
Modelový rok
2 022 - 2 024
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Renault
|
Značka
SsangYong
|