Porovnejte výkon (170 HP vs 177 HP), kufr a cenu (1 141 600 Kč vs 1 392 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Master Transporter nebo VW Crafter?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Renault Master Transporter má jasně výhodu v ceně – začíná od 1 141 600 Kč , zatímco VW Crafter je dostupný od 1 392 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 250 374 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Master Transporter si vystačí s 6,8 L/100km a je tak výrazněji úspornější než VW Crafter s 8,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,6 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má VW Crafter mírně výhodu – nabízí 177 HP místo 170 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 7 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Crafter táhne trochu silněji a nabízí 410 Nm místo 380 Nm. Rozdíl činí přibližně 30 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Renault Master Transporter nabízí více míst k sezení – 3 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je VW Crafter mírně lehčí – 2 072 kg oproti 2 128 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 56 kg.
Také u užitečného zatížení má VW Crafter viditelně navrch – 2 994 kg oproti 1 846 kg. Rozdíl činí přibližně 1 148 kg.
Renault Master Transporter je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Renault Master is a pragmatic workhorse that swallows cargo with an unbothered grin, offering clever practicality and load-friendly packaging for tradespeople and fleet buyers. It won’t excite like a sports car, but it steers predictably, runs economically and gets the job done day after day — like a reliable colleague who never calls in sick.
Všechny informace
The VW Crafter is a no-nonsense workhorse that makes hauling and running a mobile business feel almost civilized, with a cabin built for long days and smart storage where you need it. It may not turn heads for glamour, but its sturdy build, straightforward tech and reliable manners mean fewer headaches for owners — a van that prefers to earn your trust rather than demand attention.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 141 600 - 1 635 700 Kč
|
Cena
1 392 000 - 2 031 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
6,8 - 12,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
8,4 - 13,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
22,7 - 25,7 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
177 - 448 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 318 g/km
|
co2
220 - 342 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
75 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Dodávka
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
3
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 128 - 2 598 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 072 - 2 810 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
5 986 - 7 391 mm
|
|
Šířka
2 080 mm
|
Šířka
2 040 - 2 069 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
2 355 - 2 830 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
9 300 - 18 400 L
|
|
Užitečné zatížení
902 - 1 846 kg
|
Užitečné zatížení
1 037 - 2 994 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Diesel
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
130 - 170 HP
|
Výkon HP
140 - 177 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
13,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
90 - 165 km/h
|
|
Točivý moment
300 - 380 Nm
|
Točivý moment
360 - 410 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
96 - 125 kW
|
Výkon kW
103 - 130 kW
|
|
Objem motoru
1 997 cm3
|
Objem motoru
1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 026
|
Modelový rok
2 017 - 2 023
|
|
Třída účinnosti CO2
A, G
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Renault
|
Značka
VW
|