VS

Renault Mégane vs VW Golf ve srovnání

Porovnejte výkon (218 HP vs 325 HP), kufr a cenu (1 035 500 Kč vs 835 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Mégane nebo VW Golf?

Renault Mégane vs VW Golf: nejdůležitější rozdíly

Renault Mégane

4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně delší dojezd
  • mírně větší kufr
Všechny informace

VW Golf

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji levnější
  • výrazněji vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Mégane

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

VW Golfvýrazněji výhodu v ceně – začíná od 835 400 Kč , zatímco Renault Mégane je dostupný od 1 035 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 200 143 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Mégane značně více: ujede až 452 km, tedy přibližně o 309 km více než VW Golf.

Golf

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruVW Golf výrazněji výhodu – nabízí 325 HP místo 218 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 107 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Golf znatelně navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco Renault Mégane potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 2,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Golf táhne znatelně silněji a nabízí 420 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 120 Nm.

Mégane

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Golf viditelně lehčí – 1 307 kg oproti 1 719 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 412 kg.

U objemu kufruRenault Mégane mírně více místa – 389 L oproti 381 L. Rozdíl činí přibližně 8 L.

Také u užitečného zatíženíVW Golf lehce navrch – 508 kg oproti 446 kg. Rozdíl činí přibližně 62 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Golf mírně se prosazuje v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 835 400 Kč
Golf

VW Golf

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 325 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 131 - 143 km
Renault Mégane
VW Golf

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Mégane

Renault Mégane je pohodlné a praktické auto, které kombinuje moderní vzhled s promyšleným interiérem. Je to spolehlivý společník do města i na delší trasy díky vyvážené jízdě a užitečným bezpečnostním a komfortním prvkům.

Všechny informace

VW Golf

Golf je spolehlivý a praktický hatchback, který nabízí vyvážený kompromis mezi komfortem, ovladatelností a každodenní užitností. Je to rozumná volba pro ty, kdo hledají nenáročné a dobře zpracované auto, které se snadno přizpůsobí různým potřebám.

Všechny informace
Renault Mégane
VW Golf

Náklady a spotřeba

Cena
1 035 500 - 1 136 800 Kč
Cena
835 400 - 1 380 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
1,1 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
452 km
Elektrický dojezd
131 - 143 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
25 - 173 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 719 kg
Pohotovostní hmotnost
1 307 - 1 662 kg
Objem kufru
389 L
Objem kufru
273 - 381 L
Délka
4 200 mm
Délka
-
Šířka
1 783 mm
Šířka
1 789 mm
Výška
1 505 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 332 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
446 kg
Užitečné zatížení
438 - 508 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
218 HP
Výkon HP
116 - 325 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 10,2 s
Max. rychlost
160 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 Nm
Točivý moment
220 - 420 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
160 kW
Výkon kW
85 - 239 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
D, C, F, B
Značka
Renault
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.