VS

Renault R5 vs Abarth 600 ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 280 HP), kufr a cenu (708 900 Kč vs 1 063 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault R5 nebo Abarth 600?

Renault R5 vs Abarth 600: nejdůležitější rozdíly

Renault R5

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • spíše úspornější
  • o něco delší dojezd
  • o něco lehčí
Všechny informace

Abarth 600

4,5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

R5

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault R5značně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco Abarth 600 je dostupný od 1 063 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 354 206 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault R5: s hodnotou 14,8 kWh/100km je spíše efektivnější než Abarth 600 s 17,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault R5 o něco více: ujede až 405 km, tedy přibližně o 61 km více než Abarth 600.

600

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruAbarth 600 podstatně výhodu – nabízí 280 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 130 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Abarth 600 znatelně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Renault R5 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 2,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Abarth 600 táhne znatelně silněji a nabízí 345 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

R5

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault R5 o něco lehčí – 1 447 kg oproti 1 700 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 253 kg.

U objemu kufruAbarth 600 minimálně více místa – 360 L oproti 326 L. Rozdíl činí přibližně 34 L.

Také u užitečného zatíženíRenault R5 výrazně navrch – 418 kg oproti 225 kg. Rozdíl činí přibližně 193 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Abarth 600 je lehce vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 063 100 Kč
600

Abarth 600

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 237 - 280 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 344 km
Renault R5
Abarth 600

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault R5

R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.

Všechny informace

Abarth 600

The sleek and stylish 600 has captured the hearts of both casual drivers and automotive enthusiasts alike. With its retro charm and modern features, this model seamlessly blends classic design with contemporary performance. Whether navigating city streets or embarking on a weekend adventure, the 600 offers a driving experience that is both fun and memorable.

Všechny informace
Renault R5
Abarth 600

Náklady a spotřeba

Cena
708 900 - 795 000 Kč
Cena
1 063 100 - 1 164 400 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
307 - 405 km
Elektrický dojezd
344 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
Pohotovostní hmotnost
1 700 kg
Objem kufru
326 L
Objem kufru
360 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 744 mm
Šířka
1 779 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
396 - 418 kg
Užitečné zatížení
225 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
122 - 150 HP
Výkon HP
237 - 280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 6,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
225 - 245 Nm
Točivý moment
345 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
90 - 110 kW
Výkon kW
174 - 207 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Renault
Značka
Abarth
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.