Porovnejte výkon (82 HP vs 68 HP), kufr a cenu (503 800 Kč vs 451 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Twingo nebo Kia Picanto?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Kia Picanto má spíše výhodu v ceně – začíná od 451 900 Kč , zatímco Renault Twingo je dostupný od 503 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 51 902 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Renault Twingo spíše výhodu – nabízí 82 HP místo 68 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 14 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Twingo viditelně navrch – sprint zvládne za 12,1 s, zatímco Kia Picanto potřebuje 14,6 s. Je tedy přibližně o 2,5 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Twingo táhne značně silněji a nabízí 175 Nm místo 96 Nm. Rozdíl činí přibližně 79 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Kia Picanto nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Kia Picanto spíše lehčí – 1 124 kg oproti 1 275 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 151 kg.
Také u užitečného zatížení má Kia Picanto trochu navrch – 332 kg oproti 320 kg. Rozdíl činí přibližně 12 kg.
Renault Twingo překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Renault je francouzská automobilka, která v České republice platí za praktické a pohodlné vozy s promyšleným designem a důrazem na každodenní použitelnost. Jejich auta osloví řidiče, kteří hledají spolehlivost, komfort a rozumné provozní náklady.
Všechny informace
Kia Picanto je obratné městské auto, které se snadno parkuje a dobře se v něm jezdí v hustém provozu. Nabízí překvapivě prostorný interiér a praktickou výbavu vhodnou pro každodenní použití.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
503 800 - 546 600 Kč
|
Cena
451 900 - 570 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
5,5 - 5,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
13,1 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
260 - 262 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
126 - 134 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
4
|
Počet sedadel
4 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 275 - 1 294 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 124 - 1 131 kg
|
|
Objem kufru
305 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 720 mm
|
Šířka
1 595 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
301 - 320 kg
|
Užitečné zatížení
253 - 332 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
82 HP
|
Výkon HP
68 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,1 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
14,6 - 17,2 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
175 Nm
|
Točivý moment
96 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
60 kW
|
Výkon kW
50 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
998 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
D
|
|
Značka
Renault
|
Značka
Kia
|