VS

SEAT Ateca vs Dacia Jogger ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 158 HP), kufr a cenu (741 600 Kč vs 455 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - SEAT Ateca nebo Dacia Jogger?

SEAT Ateca vs Dacia Jogger: nejdůležitější rozdíly

SEAT Ateca

4,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
Všechny informace

Dacia Jogger

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • minimálně vyšší výkon
  • mírně úspornější
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Ateca

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Dacia Joggerznačně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco SEAT Ateca je dostupný od 741 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 286 099 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Jogger si vystačí s 4,5 L/100km a je tak mírně úspornější než SEAT Ateca s 4,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,4 L/100km na 100 km.

Jogger

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruDacia Jogger minimálně výhodu – nabízí 158 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 8 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Dacia Jogger minimálně navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SEAT Ateca táhne značně silněji a nabízí 360 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 160 Nm.

Ateca

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger mírně lehčí – 1 268 kg oproti 1 345 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 77 kg.

U objemu kufruDacia Jogger lehce více místa – 607 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 97 L.

Také u užitečného zatíženíDacia Jogger trochu navrch – 559 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 34 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Dacia Jogger překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 455 500 Kč
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid, LPG
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 7,6 L/100km
SEAT Ateca
Dacia Jogger

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

SEAT Ateca

Seat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.

Všechny informace

Dacia Jogger

Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.

Všechny informace
SEAT Ateca
Dacia Jogger

Náklady a spotřeba

Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
Cena
455 500 - 693 500 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 144 g/km
co2
103 - 138 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
MPV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
Objem kufru
510 L
Objem kufru
160 - 607 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 841 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
516 - 525 kg
Užitečné zatížení
384 - 559 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Diesel
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
116 - 150 HP
Výkon HP
110 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
200 - 360 Nm
Točivý moment
190 - 200 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
85 - 110 kW
Výkon kW
81 - 116 kW
Objem motoru
999 - 1 968 cm3
Objem motoru
999 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, D
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Značka
SEAT
Značka
Dacia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.