VS

smart #1 vs CUPRA Raval ve srovnání

Porovnejte výkon (368 HP vs 226 HP), kufr a cenu (1 202 400 Kč vs 657 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - smart #1 nebo CUPRA Raval?

smart #1 vs CUPRA Raval: nejdůležitější rozdíly

smart #1

  • znatelně vyšší výkon
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

CUPRA Raval

  • značně levnější
  • výrazněji úspornější
  • minimálně delší dojezd
  • o něco lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

#1

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

CUPRA Ravalznačně výhodu v ceně – začíná od 657 000 Kč , zatímco smart #1 je dostupný od 1 202 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 545 360 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu CUPRA Raval: s hodnotou 13,7 kWh/100km je výrazněji efektivnější než smart #1 s 18,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 4,5 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Raval minimálně více: ujede až 444 km, tedy přibližně o 44 km více než smart #1.

Raval

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motorusmart #1 znatelně výhodu – nabízí 368 HP místo 226 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 142 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má smart #1 viditelně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco CUPRA Raval potřebuje 6,8 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: smart #1 táhne znatelně silněji a nabízí 470 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 180 Nm.

#1

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Raval o něco lehčí – 1 610 kg oproti 1 900 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 290 kg.

U objemu kufruCUPRA Raval znatelně více místa – 441 L oproti 313 L. Rozdíl činí přibližně 128 L.

Také u užitečného zatíženíCUPRA Raval lehce navrch – 475 kg oproti 425 kg. Rozdíl činí přibližně 50 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Raval ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 657 000 Kč
Raval

CUPRA Raval

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 116 - 226 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 300 - 444 km
smart #1
CUPRA Raval

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

smart #1

The Smart #1 feels like a breath of fresh air in the compact EV world, pairing playful styling with usable space and a cabin that punches above its size. It skips the fuss and delivers an easygoing, city-friendly driving experience with clever features that make it a sensible, slightly cheeky choice for everyday motoring.

Všechny informace

CUPRA Raval

Cupra Raval působí sebevědomě a atleticky, s výrazným designem a naladěním, které dává přednost jízdní radosti a preciznímu ovládání. Interiér kombinuje sportovní atmosféru s kvalitními materiály a moderními technologiemi, takže nabídne pohodlí i pocit propojení s vozem při každodenním používání i delších vyjížďkách.

Všechny informace
smart #1
CUPRA Raval

Náklady a spotřeba

Cena
1 202 400 Kč
Cena
657 000 - 1 177 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
18,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
400 km
Elektrický dojezd
300 - 444 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 900 kg
Pohotovostní hmotnost
1 610 - 1 615 kg
Objem kufru
313 L
Objem kufru
441 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 822 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
425 kg
Užitečné zatížení
470 - 475 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
368 HP
Výkon HP
116 - 226 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 - 7,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
470 Nm
Točivý moment
290 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
271 kW
Výkon kW
85 - 166 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
smart
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.