Porovnejte výkon (136 HP vs 82 HP), kufr a cenu (892 700 Kč vs 506 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Subaru Impreza nebo Suzuki Swift?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Suzuki Swift má značně výhodu v ceně – začíná od 506 400 Kč , zatímco Subaru Impreza je dostupný od 892 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 386 360 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Suzuki Swift si vystačí s 4,4 L/100km a je tak podstatně úspornější než Subaru Impreza s 7,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,9 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Subaru Impreza jasně výhodu – nabízí 136 HP místo 82 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 54 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Subaru Impreza táhne výrazněji silněji a nabízí 182 Nm místo 112 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Suzuki Swift zásadně lehčí – 1 069 kg oproti 1 574 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 505 kg.
Také u užitečného zatížení má Subaru Impreza výrazně navrch – 526 kg oproti 296 kg. Rozdíl činí přibližně 230 kg.
Suzuki Swift boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Subaru Impreza feels like a trusty companion built for everyday adventures, shrugging off bad weather and awkward parking with quiet competence. It won't win any style contests, but its sensible cabin, grippy manners, and honest driving character make it a smart pick for buyers who prefer substance over flash.
Všechny informaceSwift je oblíbený kompaktní hatchback, který nabízí živé řízení a snadné manévrování ve městě. Jeho spolehlivost a příznivé provozní náklady z něj dělají rozumnou volbu pro každodenní používání.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
892 700 - 958 800 Kč
|
Cena
506 400 - 626 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
7,3 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 4,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
166 g/km
|
co2
98 - 110 g/km
|
|
Objem nádrže
48 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 574 - 1 599 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 069 - 1 145 kg
|
|
Objem kufru
315 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
4 490 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 780 mm
|
Šířka
1 735 mm
|
|
Výška
1 515 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 297 - 1 314 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
501 - 526 kg
|
Užitečné zatížení
282 - 296 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
136 HP
|
Výkon HP
82 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
199 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
182 Nm
|
Točivý moment
112 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
100 kW
|
Výkon kW
61 kW
|
|
Objem motoru
1 995 cm3
|
Objem motoru
1 197 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
F
|
Třída účinnosti CO2
C
|
|
Značka
Subaru
|
Značka
Suzuki
|