Porovnejte výkon (343 HP vs 309 HP), kufr a cenu (1 164 400 Kč vs 1 113 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Subaru Solterra nebo Toyota RAV4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Toyota RAV4 má trochu výhodu v ceně – začíná od 1 113 800 Kč , zatímco Subaru Solterra je dostupný od 1 164 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 50 637 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Subaru Solterra výrazně více: ujede až 532 km, tedy přibližně o 395 km více než Toyota RAV4.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Subaru Solterra trochu výhodu – nabízí 343 HP místo 309 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 34 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Subaru Solterra o něco navrch – sprint zvládne za 5,1 s, zatímco Toyota RAV4 potřebuje 5,8 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota RAV4 jasně lehčí – 1 655 kg oproti 2 040 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 385 kg.
U objemu kufru má Toyota RAV4 o něco více místa – 514 L oproti 441 L. Rozdíl činí přibližně 73 L.
Také u užitečného zatížení má Toyota RAV4 lehce navrch – 610 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 100 kg.
Subaru Solterra překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Subaru Solterra translates Subaru's rugged, go-anywhere character into an electric package, offering sure-footed handling and a thoughtfully practical cabin that feels ready for weekend escapes. It isn't trying to outshine flashier rivals — instead it stakes its claim on reliability and friendly simplicity, making it a sensible, slightly cheeky choice for buyers who want an EV that behaves like a Subaru.
Všechny informaceRAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 164 400 - 1 402 400 Kč
|
Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
16,8 - 17,9 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
416 - 532 km
|
Elektrický dojezd
133 - 137 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
30 - 121 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 040 - 2 100 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
|
|
Objem kufru
441 L
|
Objem kufru
446 - 514 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 860 mm
|
Šířka
1 880 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
485 - 510 kg
|
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
218 - 343 HP
|
Výkon HP
185 - 309 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,1 - 6,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
336 - 437 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
160 - 252 kW
|
Výkon kW
136 - 227 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
2 487 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 022 - 2 026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B
|
|
Značka
Subaru
|
Značka
Toyota
|